Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szabad rövid...

Antidepresszánst szabad rövid ideig szedni?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon rosszul vagyok, újra előjött a pánikbetegsegem. Régen antidepresszánst szedtem rá, használt, így szeretném újra azt szedni.

Nyugtató nekem sose vált be, azt nem szedném pedig azt lehet kis ideig is.


(De csak rövid ideg, 2-3 hónapig mert babát szeretnék! Erre becsmérlô kommenteket nem kérek. Ezer terápia van mögöttem és megvan az oka hogy miért nem várhat tovább.)


Szabad ilyen rövid ideig szedni őket? Ha abbahagyom ennyi idő után rosszabbul is lehetek vagy csak annyi történhet hogy maximum nem javulok?



2022. jún. 7. 17:22
A kérdező szavazást indított:
Nem javasolt rövidebb ideig szedni
Nem baj a rövid ideig szedésük
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
"Ha abbahagyom ennyi idő után rosszabbul is lehetek vagy csak annyi történhet hogy maximum nem javulok?" És már is szorongasz. Benned a félsz... semmi értelme.
2022. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Az orvosoddal konzultálj!

De én nem szedném...

2022. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Az antidepit terhes nok is szedhetik, nincs magzatkarosito hatasa.


Amugy siman szedheted 3 honapig de ha ennyire szetvagy, hogy gyogyszer kell akkor en varnek vele.

A stresszt a baba is megèli..aztan a szules utan akar lehet depresszio is ami nem gyakori. Na mindegy a te dolgod.

2022. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Beszélj az orvosoddal, meséld el neki, hogy babát tervezel, felír olyan szert, amit akár terhesen is szedhetsz.
2022. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sok ellentmondó információ van erről a neten, meg orvos válaszol oldalalakon is. Én nem fogok kockáztatni.
2022. jún. 9. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Nincs ellentmondasos info. Az ssrirol sehol sem irjak hogy karositana.


Illetve erdekes, hogy ezt figyelembe veszed de azt hogy milyen hatasa lehet a babanak a stressz/depressziod azt mar nem

2022. jún. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Keress rá.

Milyen hatása lehet a stressznek, depressziónak?

2022. jún. 9. 11:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Utóbbiról nem találtam egyértelmű adatot.
2022. jún. 9. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiáter fog adni "egyértelmű adatot", de lehet neked valamilyen másféle gyógyszer kellene.
2022. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Èn ferfi vagyok es a pszichiaterem mondta hogy terhes nok is szedhetik az ssrit.


Nincs egyertelmu evidencia hogy karos lenne.


Amugy meg nem csak a taplalekkt biztositja az anya a magzatnak. Most a te dolgod lesz az, hogy szepen rakeresel arra hogy a stressz es depresszio milyen hatassal van a gyerekre. Sok sikert

2022. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!