Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyen a barátom?

Mit tegyen a barátom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A barátom épp érettségizik és nagyon stresszesek a napjai.

Fél, hogy rossz tételt húz és nem éri el a négyes vizsgajegyeket szóbelin, ami nem fordulhat elő. (A miértje kifejezetten privát, remélem megértitek.)


Pánikbeteg, így előfordulhat az is, hogy kihúzza azt a tételt, amit egyszerűen nem ért és nem tud róla beszélni, akár helyben elájul. (Már volt rá példa.)


Kérek tőletek értelmes válaszokat, hasonló élményekről beszámolót.



2022. jún. 7. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem értem meg. Az érettségi a legkönnyebb vizsgája lesz egész életében. Annyira minimum már a színvonal, hogy aki nem képes közép szinten egy normális 70%ot írni arra azt kell mondanom, hogy egy lusta disznó. Tanuljon rendesen és akkor nem lesz baj...

A munkahelyen se fogják megkérdezni, hogy jajj szeretnéd-e ezt csinálni, pánikbeteg vagy-e.....ha nem csinálod kirúgnak és akkor nincs mit enni.

2022. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Valamennyire átérzem a helyzetet, mert én is nagyon stresszelek. Állandóan. Viszont amit tudni kell az érettségiről, hogy alapvetően tényleg nem élete legnehezebb vizsgája lesz. Ez nem megrémítés akar lenni, utólag tényleg nem volt vészes. Nem tudom, érettségizik-e valamiből emelten, ott azért komolyabb a dolog, de gondolom az a tárgy meg valamennyire azért megy neki vagy szereti.

Namost az érettségi köré fel van húzva egy ilyen kép, hogy ez egy nehezen legyőzhető valami a gimi végén és 4 évig kell rá edzened, hogy ez menjen. A tanárok legkésőbb 11-ben elkezdenek riogatni, hogy ha nem tanulod meg az anyagot, akkor az érettségi előtt már nem lesz rá időd. Van egy csomó tétel és ijesztő a mennyiség, mindenki erről beszél, mindenki fél, mert nem tudja még senki, hogy milyen. Engem 12 végére már az idegesített, hogy a sok riogatás miatt stresszeltem állandóan. A sok negatív és ijesztő gondolattól, amit rámöntöttek és én meg internalizáltam, nem magától az érettségitől.

Az érettségi szóbelin a saját tanáraid előtt felelsz. Jó, lesz egy érettségielnök, de ő igazán nem nagyon szól bele a dolgokba, csak nézi, hogy minden szabályos. A tanárok nem fogják hagyni, hogy szenvedjen, általában ha látják, hogy valaki lefagyott a stressztől, kérdésekkel próbálják segíteni, nem pedig némán ülnek. Még talán oldottabb is ez, mint egy órai felelés (Nem hallgat az egész osztály, a tanárok sokszor még mosolyognak is, a kérdésekkel pedig rásegíteni akarnak a válaszokra) A tanároknak nem érdeke, hogy lerontsák a diákok jegyeit, főleg, ha tudják, hogy az a bizonyos diák szorgalmas, vagy legalábbis nincs vele sok baj. A szüleim tanárok voltak, nem nagyon értek ehhez, azt mondták anno, jobban járnak akkor, ha jobb jegyek születnek.

Nem lesz ott gond. Ha meg nem tud egy tételt, akkor sem csak egy üres papírt kap maga elé, hanem kap forrásokat, amikből valamennyit minden tárgynál ki lehet hámozni. Meg egyébként azokat kell is használni, pontot lehet kapni rá, ha beépíti a feleletben, hogy pl "...ez meg ez volt, ahogy ez az első forrásból is kiderül"

Ha meg elájul szóbelin, akkor sem hagyják annyiban szerintem. Akkor tulajdonképpen még lehetőséget sem kapott, hogy vizsgázzon, szóval nem nullázhatják le a pontjait.

2022. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ne kapkodja a levegőt, mert az a pánikot mélyíti. Nyugodtan, lassan lélegezzen, erre tudatosan figyeljen, ne hergelje magát. Gyógyszerből a szokásosat szedje be, ne most kísérletezzen. Egyen-igyon, hogy legyen vércukra és ne száradjon ki. Ha túl lesz az egészen és nem jött volna össze a terv, mindenből lehet javítani vagy szintet emelni később.
2022. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Azokról a tételekről,amik nehezen mennek rakja külön és tanulgassa. Akár csak a címszavakat és arról eszébe jut majd a többi dolog.


Igyon eleget és pihenjen is,egy kis citromfű tea sem árthat.

2022. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1-es kérdezőnek:

Nem tudom mennyire vagy tisztában a szavak fogalmával, de valamit félreérthettél. Az írásbelivel nem volt gond, egészen jók lettek neki, de a szóbeli vizsgán is sok minden múlik.


Itt az a legnagyobb próbléma, hogy beszélnie kell stresszhelyzetben. Aki nem élt át hasonlóakat nem is értem miért válaszol, ez nem olyan dolog, ami egyről a kettőre elmúlik. :)


Egyébként mindenki másnak köszi.

2022. jún. 7. 23:03
 6/9 A kérdező kommentje:
#1-es válaszólónak**
2022. jún. 7. 23:05
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

#1es vagyok!

Valószínűleg több fogalmam van mint neked. Hidd el jót akarok. Nem számít mit mondasz, munkahelyen se fog senkit érdekelni a kínod.

2022. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon negatív vagy. Szegény gyereknek most nem arra van szüksége, hogy ilyet írj neki, az nem segít, ha azt mondod, hogy "azért ne érezd magad rosszul, mert ennél csak rosszabb lesz". Ha valaki annyira szorong, hogy elájul, ezzel csak fokozod a szorongását, mert az eleve félelmet keltő gondolataihoz még társul mondjuk egy élethez való inkompetencia érzés.

Nem tudom, hol dolgozol, hogy nálad nem érdekli a munkáltatóidat a jólléted. De nyilván szakmától és helytől is függ, hogy hogy viszonyulnak a munkavállalókhoz. Sajnálom, hogy ha a tiéd a lelketlenebbik fajta hely. De nem minden hely ilyen, nyilván mindig lesznek feladatok, amik próbára tesznek, de sok helyen figyelembe veszik a dolgozók képességeinek a határát.

2022. jún. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#1 Látszik, hogy nem tudod milyen pánikbetegnek lenni. Hiába tanul, ha pánikrohama lesz nem fog tudni rendesen beszélni.


Azért, mert munkahelyen kirúgnák miatta, nem fog elmúlni. A pánikbetegség ez egy komoly mentális zavar, nem lehet csak úgy irányítani. Ez kb olyan mint ha egy epilepsziástól várnád el hogy ne legyenek rohamai.

Én orvosságot szedek rá, anélkül kb nem tudnék létezni.


Amúgy kedves kérdező, nézzél utána különböző légzéstechnikáknak, azok tudnának segíteni a barátodon. Én anno a tanáraimnak is elmontam, hogy ilyenem van és megértőek voltak, érettségi előtt is próbáltak nyugtatni

2022. jún. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!