Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha többször gondolok az...

Néha többször gondolok az öngyilkosságra máskor nem, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz völgyben van most az életemen és elég sokat gondolkodok az öngyilkosságon, van hogy már odáig jutok, hogy megcsinálom. Máskor meg tiszta energia vagyok, vannak terveim, az öngyilkosság elhalványul mint gondolat. Egyetlen egy barátom sincs akivel úgy minden nap tudnék beszélgetni, találkozni akik vannak 1 közülük nem igazi barát, másik meg anyuka így kevés ideje van rám vagy már annyira nem érdeklem őt de legalább ő mindig válaszol nekem. Most ahogy írom a kérdést olyan egyhangú minden, viszont nincs öngyilkosság a fejemben valahogy. Egyszerűen annyira elrontottam az életemet, hogy úgy érzem semmirekellő vagyok pedig ha tudnám össze tudnám szedni magam de a lusta énem nem engedi.26 vagyok..

2022. jún. 7. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

"pedig ha tudnám össze tudnám szedni magam de a lusta énem nem engedi."


Hát igen a jó öreg Kifogások,Önsajnálat..ez a legegyszerűbb és nálad működik.

2022. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene egy lehangolt emberbe belerúgni.


Csak azt tudom neked mondani,hogy napi kis célokat csinálj meg,találj értelmet és ne töprengj mindig a szar dolgokon,mert felemészt és tovább vonszol ezen az úton.

Pici lépések kellenek. És próbálj magadnak apróságokkal örömet okozni.

2022. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Sziasztok26 eves srac vagyok es biszex a ggyerekorom ota csak elvarnak mindig tolemm valamit!

18 megismerkedtem egy sraccal kit mai napig tiszta szivembol szeretek!

De viszont csaladom lett

Van egy fiam is

Anyamekkal elek mert panikbeteg vagyok es felwk kimuzdulni hogy meghalok es ilyesmi nagyon rosz erzes!

A szuleim akarata volt a csalad nekem nem!

En nem akartam csaladott!

De ok erre fel mindig lehordanak minden b**i nak

Es mar nem sokaig bizom lelkileg ugyerzem osszeroppanok!

Nem tudom eltartani a csaladomat szegyelnek a szuleim utalnak

Mindenki el var tollem valamit!

De azzal nm foglalkoznak en belul mit erzek

Ha valaki tud segiteni

Kerem segitsen!!!!

2022. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Az ember hangulata nagyon ingadozó lehet. Minden embernek más mértékben. Nagyon sok tényezőtől függ, hogy mikor milyen kedve van valakinek. Az időjárás, környezet, a pillanatnyi hangulat, energiaszint, biológiai folyamatok, emésztési és egyéb vegyi folyamatok a szervezetben rendkívül sokat képesek befolyásolni ezen. Akár a fogyasztott élelmiszerek és a bennük levő kémiai anyagok is nagyon képesek befolyásolni. Főleg, ha valamilyen szervi tulajdonság is ráerősít erre (pl. cukorbetegség, hormonális, pajzsmirigy, vagy emésztési problémák.

Iszonyatos mértékben képes az ember hangulatát befolyásolni, hogy mennyi cukrot fogyaszt, sőt még az is, hogy gyors, vagy lassú felszívódásút. Aki cukorbeteg, vagy az oda vezető inzulin rezisztenciában szenved (csak esetleg még nem diagnosztizálták nála), annak a hangulata pláne nagyon érzékeny lehet a vércukor szint hirtelen változásaira. Ugyanígy komoly hatással lehetnek a mesterséges tartósító és íz fokozó szerek, de a különféle hormonális szerek, pl. fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek is.

Akinek alapvetően kiegyensúlyozottabb a lelkivilága, azt ezek a szervezetbe bevitt vegyületek sem feltétlenül zökkentik annyira ki. Viszont aki amúgy is érzékenyebb valamiért, az akár nagyon szélsőségesen is reagálhat akár már kisebb mértékű változásra is a szervezet vegyianyag háztartásában.


A környezet is nagyon meghatározó tud lenni. Pl. ha folyton sötétben vagy, komor színekkel veszed magad körül, depis zenéket hallgatsz, az könnyebben előidézi, konzerválja a rossz hangulatot. Ha pörgősebb, vidám, humoros zenéket, filmeket fogyasztasz, a kedved is jobb lesz. Egyes kutatások szerint akár az erőltetett, mesterséges mosolygás is képes javítani az ember hangulatát, de hatásosabb, ha tényleg vicces dolgokat nézel/hallgatsz. A sportolás, testmozgás, fizikai munka is természetes kedély javító hatásúak, már csak ezért is érdemes mozogni, dolgozni, az egyéb hasznos tulajdonságaik miatt.

Nagyon sokat tud segíteni, ha van egy fix napirended, előre eltervezett feladatokkal. Minél kevésbé a pillanatnyi hangulatodtól és döntéseidtől függ, hogy mikor mit csinálsz, annál kisebb az esélye, hogy egy múló rosszkedv miatt hiúsul meg valami. Ha depis, rosszkedvű az ember, akkor hajlamosabb rá, hogy ki se mozduljon a lakásból, vagy akár az ágyból sem. Próbál semmit nem csinálni, mert nincsen kedve hozzá. Ez viszont csak tovább rontja a helyzetet és a hangulatát is. Így nagyon könnyű öngerjesztő spirálba keveredni.

Általában az segít kikerülni a depresszióból, ha csinálsz valamit, dolgozol, aktív vagy, nem azzal foglalkozol, hogy milyen rossz kedved van, hanem csinálod a dolgodat, haladsz, dolgozol. Sok esetben már egy kicsi környezetváltozás is képes kizökkenteni a rosszkedvből, pl. szellőztetsz, vagy elmész sétálni, vagy akár csak átmész egyik szobából a másikba. Sok esetben az is segíthet, hogy lefürdik az ember, megmossa a haját, felöltözik rendesen és nem pizsamában ül otthon. Ezekben a dolgokban tud nagyon sokat segíteni a tervezés és napirend. Ha előre fixen meg van, hogy mikor mit kell csinálnod és nem kell töprengeni rajta, hogy mi legyen, van-e kedved hozzá, akkor menet közben sokkal könnyebben megjön a kedved is, ha már csinálod. A külső tényezők, mint pl. társaság jelenthetnek jó motivációt hozzá, hogy könnyebben megjöjjön a kedved csinálni valamit. De ugyanúgy könnyen ki is siklathatják a lendületed, pl. ha nekik sincs kedvük, nem mennek, stb. Ilyenkor nagyon könnyen előfordulhat, hogy mivel ők se tartanak veled, ezért inkább te se mész, mert nincs kedved.


26 évesen még nagyon fiatal vagy hozzá, hogy azt mondd, elrontottad az életed. Még ha így van, akkor is rengeteg időd van rá, hogy kijavítsd, amit elrontottál. Egy csomó ember ennyi idősen még fel se fogja, hogy milyen hibákat követett el. Ha te már ott tartasz, hogy tudod, hogy elrontottál dolgokat, akkor sokkal előttük jársz. Keresd meg a hibákat és aztán azt, hogyan lehet őket kijavítani.


Az élet nem arról szól, hogy mindent jól csinálunk. Az élet a hibákról szól, amikből meg lehet tanulni, hogyan kell jól csinálni a dolgokat. Ha elrontasz valamit, akkor azon nem érdemes sokat keseregni. Örülni kell neki, hogy kiderült, hogy nem úgy kéne csinálni és próbáld máshogyan, tanuld meg jobban csinálni!


Minden ember a hibáiból tanul. Azért edzenek a sportolók, azért próbálnak a színészek, azért gyakorolnak bármilyen munkát végző emberek, hogy az edzés, gyakorlás, próba során hibázzanak. Akkor jöjjenek ki a hibák és biztonságos körülmények közt tanulják meg jól csinálni, hogy amikor már később élesben tétje van a hibáknak, akkor kevesebb hibát kövessenek el. De senki sem tökéletes. Senki sem hibátlan. Élesben is hibáznak az orvosok is, a sportolók is, a színészek is. Remélhetőleg kisebbet és kevésbé súlyosat, mintha előtte sosem próbálták volna. Remélhetőleg nem helyrehozhatatlanul. De még ilyenkor is lehet tanulni a hibákból. Vannak hibák, amik súlyosak és nehéz később együtt élni velük. De még ezekből a hibákból is lehet és kell is tanulni. És általában ezeket a hibákat is helyre lehet hozni.


Ne állj meg ott, hogy felismered a problémát, keresd a megoldást és tegyél érte!

2022. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nem tudom hol kezdjem kikene szabadulnom szileim karmai kozol de panikbeteg vagyok!

Felek ha elmegyek utoljara latom okett meg a fiamat is

Es rettegek nem tudom mit csinaljak mar hogy a panikbetegseg neh hadon ki mindenre

Ha jo ha rosz mindenhezz hozzakottom a panikbetegseget!

Nagyon rossz elmagyarazni

Pl veszekszek vkivel egybol arra gondolok rosszul leszek!

Barmilyen helyzett ami stesszes attol megjobban magamba beszelem hogy rosszul leszek ami kesobb ugy is van

2022. jún. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Keress egy szakembert, kezdj el dolgozni a pánik betegség leküzdésén. Előbb csak kis lépések. A háborút csatánként, a csatákat lövésenként lehet megnyerni. Ne a nagy végcélokkal foglalkozz, azokat csak tűzi ki, hogy afelé haladsz. Koncentrálj a kis lépésekre, amik odáig vezetnek! A maratoni távot is lépésenként kell megtenni. Az a fontos, hogy egyik lábad a másik elé tedd és folyamatosan haladj a jó irányba.
2022. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Koszonom de nagyon lilkis vagyok minden rosszat magamra veszek ha roszat mondanak allandoan azt kerdezem magamtol mi roszatt tettem?

Csak azt mondjak a szuleim kar volt hogy megszulettem meg minden ocsmanynak lehordanak minden nap es lelkileg kivagyok

Es rajuk vagyok szorulva mivel a fiam nagyon kotodik hozzajuk...

Es en meg a fiamhoz

Allandoan beallitanak rossznal neha az oncsilkossag van a fejembe sot mostanaban allandoan!

Mindig minden csunyanak lehordanak hogy tiszta szegyen csunya vagyok szegyentelen tehetetlen es ez mindennapos es keresem magamban a hibatt

Panikbetegseg ratetozz es rosszul vagyok olyankor nagyon

Neha azt kivanom bar neh szulettem volna meg meg ilyesmik...

Nagyon kellemetlen ez nekem!

2022. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szülők sok esetben még a legjobb szándék mellett is iszonyatosan komoly lelki sérüléseket tudnak okozni. Az ilyen szándékos bántásokkal méginkább. Elég valószínű, hogy a problémáid zömét ők okozták, vagy más formában nekik köszönhető. Viszont csak te tudod helyre tenni magadban és ehhez nem árt a külső segítség.


Kezdésként érdemes lehet elolvasni Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét.

2022. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szo szeint kiskorom ota bantanak es szidnak es mindig azt mondjak soha nem leszem olyan mint a batyad!

Retentoen szarulerzem magam olyankor magamatt hibaztattom

Szeretnem itthagyni oket de en szeretem oket es felek elmegyek valami bajuk lesz

Meg az is hogy allandoan megmondjak mit csinaljak

Meg a hajam se lehet 21mm tol hoszabb mert b***ziznak meg minden mindenki elott megalaznak! Es nem latjak rosszul vagyok vagyis latja es azt mondja azeet vagy rosstul hogy meghajak? Sirka akarsz tenni ilyeneket mondanak!

Es mar nem birom kivagyok idegileg

Mindent megmondjak mit csinaljak hogy csinaljam!

2022. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is teli vagyok ilyen gondolatokkal és ezt én is észrevettem már hogy hol vannak, hol nincsenek…


Én is 26 / (n)

Szilvi

2022. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!