Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a trauma ellen?

Mit lehet tenni a trauma ellen?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat hogy ilyen értelmetlen a kérdés.

Szóval a (családon belüli erőszak) traumámrol lenne szó. Emiatt lettem pánikbeteg ami gyerekkorom óta tart. Bármikor amikor visszagondolok a jelenetekre pánikroham jön rám. Amikor valaki hangosabban beszél, véletlen hozzám ér megijedek es megugrok, vagy ha valakik veszekednek akkor kiráz a hideg MINDIG nincs kivételes alkalom. Nem tudom mit lehetne ez ellen tenni. Nagyon köszönöm ha valaki tudna segíteni!🙏🏻

(Pszichológus és bármi ilyes féle módszert nem áll szándékomba igénybe venni)



2022. jún. 13. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem szándékozol elmenni pszichológushoz? Egyedül a fotelból ülve egy ilyen komoly trauma nem lesz megoldva.
2022. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Trauma ellen lehet egyatalan tenni valmit? Az hogy beszelek róla az nem konnyiti meg, gyogyszereket pedig nem fogadok el.
2022. jún. 13. 19:21
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Miért is nem vagy hajlandó szakember segítségét igénybe venni? Lehet TBre is. Vagy te is inkább alkoholba folytanád a bánatod, azt hagyod hogy elvigyen a hasnyálmirigy rák?
2022. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

#1-es vagyok, Én még a terápiám elején vagyok, de hiszek benne, hogy jobban leszek.

Valamiért nagyon rossz helyzetből jövő és sokat átélt emberek is tudnak teljes életet élni a terápia után. Gyógyszer nélkül is, biztos vagyok benne, hogy a terápia nem csak a “beszélgetésből” áll. Menj pszichoterapeutához.

2022. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Olvasgass valami női magazint, minden számban vannak világmegváltó ötleteik.
2022. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát ha még hatásos is a terápia, a szuleim magasrol tesznek ra, oket nem erdekli, azt mondjak hiszti es annyiban hagyják az egészet, csak már orvos is mondta hogy nagyon súlyos, foleg mikor roham mentővel érkeztünk és 2 hetig bent voltam😀
2022. jún. 13. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem áll szándékodban vagy a szüleid nem fizetik? Eléggé más a kettő! Hány éves vagy? Egyedül semmit nem tudsz tenni ellene, hogy tudnál? Nyilván nem azért találták fel a pszichológust mint foglalkozást, hogy ugyanazt csinálja, mint amit bárki meg tud csinálni. Ismerkedj meg azzal a fogalommal, hogy szenvedésnyomás. Itt a gyakorin írta valaki, és nagyon tetszik nekem: Ha nem akarsz szakemberhez menni, akkor még nem fáj eléggé. Van egy újfajta módszer kifejezetten traumára, az EMDR terápia, kicsit misztikus, valami szemmozgásokon alapul, állítólag hatásos. Persze drága. Viszont ha 18 alatt vagy, akkor a szüleidnek kötelessége az egészségügyi ellátásodról gondoskodni, és a mentális egészséged is idetartozik. Mit csináltak veled a pszichiátrián két hétig, ha semmi hatása? Arra is azt mondták a szüleid, hogy hiszti? Ilyen háttérrel nem csoda, ha pánikbeteg vagy. Legrosszabb esetben majd ha felnősz, előteremted magadnak az árát munkával. Egy helyen 19 ezer/másfél óra.
2022. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Szakemberhez kell fordulni, ez a legjobb amit lehet tenni.
2022. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Meg kéne szüntetni a helyzetet, csak azt a tevékenységet nem akarod, ami megszünteti. Ja, vágesz. Nem muszáj igénybe venni, 10-20 év alatt fog annyit fejlődni a személyiséged, hogy valamennyire jobb legyen. Csak nem jobb 1 év alatt megoldani?
2022. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem posztraumás stresszem van. Január óta jarok pszichológushoz havi 1-2 alkalommal. A szociális fóbia olyan szinten enyhült, hogy 6 ember előtt is merek beszélni, míg előtte egy ember előtt se mertem. Már nem okoznak gondot a napi alap teendőim fürdés vagy vízivás, házimunka... Rossz emlékek csökkentek, de már nem élem át újra és újra őket. Nőtt az önbizalmam, könnyebben tanulok, könnyebben alakítok ki kapcsolatokat. Jobban bízok az emberekben.

Bevallom nagyon nehéz volt előtte megszólalnom olyan kínos dolgokról amik nyomasztanak... Most meg csak fecsegek előtte, mint akit kicseréltek. Nagyon megéri azt a pénzt a pszichológus. Pszichiáterhez semmiképp se menj, az semmit se old meg...

2022. jún. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!