Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióból ki lehet...

A depresszióból ki lehet magadtól gyógyulni ha az nem annyira vészes?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok és ahogy nézem, ez inkább csak rontott a dolgokon és mostanában próbálok kilábalni belőle. Eddig csak éjszaka voltam fent mint éjjeli bagoly, nappal aludtam és elment az egész nap, de azért is mert úgy gondoltam, hogy éjfél után jobb a csend, sötét, nem zavar senki de rájöttem hogy ez a depresszió miatt van, aztán minden munkalehetőséget lemondtam, hibába volt számomra kedvező de lenyomott a depresszió annyira, hogy néha túl aludtam amikor kell menni, nem volt erőm lekezdeni és szorongtam féltem. Így alig marad állás ha mindet lemondom, ismerőseim is folyton szekálnak, de nem érdekelt. De most jelentkeztem részmunkaidősökre ami hátha kibírható, mert a teljeshez valahogy nem lenne erőm úgy érzem főleg szorongásom miatt sem, nem érdekel a pénz csak hogy legyen valami munkám mert mindenki csak ezt várja tőlem.

Aztán próbálok rendesen nappal éber lenni és este aludni sokat, néha vissza esek de ha akarok fent tudok maradni nappal.

Volt, hogy nem mostam sokáig fogat mivel túl nagy tehernek éreztem és gondoltam minek nem rég lett megcsinálva de ez se igazán jó mivel kicsit romlott az állapota és muszáj lenne de van hogy minden teher.

Pszichológushoz nem mentem még, mert egyszerűen nem jutok el oda és nagyon soká lehet kapni időpontot, Úgy érzem magamtól is megtudom oldani a dolgokat, mert tudom az okát csak lusta vagyok és pesszimista, megbízhatatlan, mivel sokszor nem tartom be amivel megbíznak vagy elfelejtem. Ezen is próbálok javítani, hangnememen is változtatni, sokkal nyugodtabb lenni ami mostanában sikerül. Vagy mindenképp kéne pszichológus? Lelki gondok amúgy, mentális gondok. Szorongás, kényszeresség, pánik. De ezek mostanában enyhülnek.



2022. jún. 15. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

De, ez vészes, mivel nagyban befolyásolja az életedet.

Kérj csak időpontot, jól fog az jönni mikor odaérsz.

2022. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Lényegében minden depressziót csakis saját magunk tudjuk fejben lerendezni.


Ahhoz viszont, hogy ez minél hatékonyabban és gyorsabban sikerüljön kellenek a háttérbe olyanok akik támogatást nyújtanak. Ez lehet egy nagyon jó barát, a család, de akár a pszichológus is.


Viszont a pszichológus sem fog kigyógyítani, csak saját magad fogod tudni kigyógyítani ebből, a pszichológus csak a "hogyan"-ra ad választ, segítséget.

2022. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biológiai eredetű depresszión csak gyógyszer segít. Ez nem annak tűnik. Kérj időpontot, menj el pszichológushoz. Ha kell, elküld orvoshoz.


Addig vény nélküli szerekkel próbálkozhatsz. Valeriana, citromfű, komló.

2022. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Rendszeres szolizás is igen jól kígyógyít belőle, sokkal hatékonyabb mint a gyógyszerek.
2022. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!