Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek ptsd-je van,...

Ha valakinek ptsd-je van, akkor már orokre úgy marad? Több mint egy éve tart ez az állapot, bele fogok örülni, nem tudom mit kellene tennem.

Figyelt kérdés

Sok támadás, rossz dolog ért, nagyjából egy évvel ezelőtt egyik nap arra ébredtem hogy a sérelmek újra és újra lejátszódnak a fejemben en pedig duhrohamokat kapok miatta.

Pár éve volt egy fogdosásos sztorim ismerős által, ami akkor teljesen lesokkolt, másnap ahelyett hogy feljelentettem volna vagy fizikailag nekimentem volna, sokkban voltam es nem csináltam semmit.

Most szinte minden nap ébredés után, ez van a fejemben hogy miért nem jelentettem fel, miért nem vertem meg. Ahogy felebredek, az agyam kényszeresen eljátssza újra az egészet.

Gyerekkori iskolai szekalasok, vagy munkahelyi beszólások ugyanígy újra lepörögnek a fejemben, ráadásul mivel szorongó vagyok, sokszor nem tudtam kiállni magamert, emiatt utálom magam. Van hogy lejatszodik a fejemben egy konfliktus helyzet es most itthon ordítok a levegőbe azt amit akkor kellett volna… mint egy őrült.

Nyugtatót szedek de nem használ.

Rengeteget sirok, duhongok, csak az alvás a jo, az ébredés meg pokoli. Egy éve így elek. Vége lesz ennek valaha vagy csak ha véget vetek magamnak?



#szorongás ptsd
2022. jún. 16. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Én inkább szakemberhez fordulnék, olyanhoz aki nem a nyugtatókban látja a megoldást. A rossz emlékeket kell kitörölni nem nyugtatóval elnyomni az általuk okozott stresszt.
2022. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rágódás, rumináció. Jó lenne egy kis pszichés támogatás neked, nem minden nyugtató oldja a szorongást. Nem akarom bagatellizálni a történteket, mert te voltál ott és a te sérelmed, jogos a panaszod. Pár ülésben feldolgozható dolgokat említesz, hacsak nem derül fény valami súlyos gyermekkori eseményre vagy tartós állapotra.
2022. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rossz emlékeket nem lehet kitörölni - az agy nem egy merevlemez -, hanem feldolgozni lehet. Mi történt, miért fájt, miért éppen ez fájt és nem valami más esemény, miért ismétlődik veled, stb. Önismereted fejlődne egy megfelelő személyes vagy akár csoportos terápiában.
2022. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is visszatérő az ilyen állapotom, én nem tudtam ilyen jól megfogalmazni

Nekem is volt olyan hogy rám támadtak és nem tudtam megvédeni magam. Borzalmas érzés

Én is csak az öngyilkosságban látom a megoldást

2022. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Diagnosztizálva vagy?
2022. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha van diagnózisod akkor van gyógyszered rá.
2022. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem hatottak a gyógyszerek… ezért maradt csak a nyugtato amitől en csak rosszabbul vagyok szerintem

Nekem ezek nem kis dolgok. Minden nap pörögnek a fejemben és teljesen ki vagyok már készülve

2022. jún. 17. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a drága "exem" miatt van PTSD-m, aki lelkileg bántalmazott hosszú időn keresztül, manipulált, tönkretett, és egyszer megerőszakolt. Az eset óta eltelt pár év, és nekem magától enyhültek a tünetek (de nem múltak el, és nem minden szituációban), leginkább az elmúlt 1-1,5 évben. És csak fél éve járok pszichológushoz, elsősorban nem is a PTSD miatt.
2022. jún. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pár traumát én is fel tudtam dolgozni magamtól, mert kibeszéltem férjemnek.

Amiket meg nem beszéltem ki, most dolgozunk közösen rajta pszichológussal. Ő beszélget velem, átalakítja a gondolkodásomat + házi feladatokat ad amiket mindennap csinálnom kell. Ezek napi 1 óra. De már nagy a változás

2022. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos most pont túl vagyok egy rohamon… hajnali 4kor. Újra feljön ahogy egy régi ismerősöm lefog es meg akar csókolni, miután 100x visszautasítottam… akkor nem tudtam reagálni most meg ordítok a fallal mert újra leporog előttem az egesz… kb mint a betegek a zárt osztályon.. az anyám meg üvölt velem hogy kussoljak el, pedig nem direkt csinálom… nem tudom mit tegyek
2022. jún. 20. 04:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!