Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a Rivotrilról, illetve milyen más gyógyszerekkel lehet kiváltani?

Figyelt kérdés

Az egyetemen vizsgákon van, hogy 5-6 2mg-os Rivotrilt is beszedek, mert annyira ideges vagyok.

Hogyan lehet elhagyni a Rivotrilt, vagy milyen más gyógyszerekkel lehet pótolni?



2022. jún. 17. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van a Rivotril? Pszichiáter írta fel neked? Vagy "kéz alól" vettél????


Huhhh....


Szakorvos tud segíteni a leszokásban. Durva, ha így szeded. :((((((

2022. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Orvos írta fel, mert generalizált szorongásom van.
2022. jún. 17. 15:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rivó a legdurvább függőséget okozó benzó, amivel meg lehet verni az embert. Az volt az egyetlen szer, amiért szó szerint könyörögtem az orvosnak, hogy írjon fel még egy "utolsót". Teljesen kifordultam.

Végül szép lassan lehoztak róla, azóta a közelébe se megyek ezeknek. Szedtem Xanaxot is, de az inkább tompít és álmosít, a rivó viszont olyan mint a szalonspicc, rövid ideig tartó kellemes érzés, majd az utána következő kijózanodás. Azonnal bekapsz még egyet, aztán szép sorban a többit.

Fordulj orvoshoz.

2022. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2: de ha orvos írta fel, akkor miért nem hozzá fordulsz a leszokás üógyében..???
2022. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3 havonta egyszer találkozok vele, akkor is 15 percet beszélünk, illetve nem mondtam el neki, hogy nem rendeltetésszerűen szedem a gyógyszert.

Van, hogy napokig egy szemet se szedek be, aztán jön egy stresszhelyzet, és bekapok 3-at pl.

2022. jún. 17. 16:11
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Jesszumpepi...

Es ezekvután egy gykn varsz megoldast? Ez abúzus!

2022. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Milyen orvos, pszichiáter?

Ő meg fogja érteni, hogy vannak napok, amikor nem érzed, hogy be kell venni és vannak olyan esetek, amikor meg annyira pánikolsz, hogy nagyobb adagot veszel be. Ez teljesen normális.

Ha háziorvoshoz jársz, akkor meg ideje elmenned egy pszichiáterhez, aki majd antidepresszánsokkal próbálja majd csökkenteni a szorongásodat és nem nyugtatókkal.

2022. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pszichiáter.
2022. jún. 17. 20:18
 9/12 anonim ***** válasza:
5-6x2 mg? :O Hogy nem alszol el? Nekem 4 db 0,5 mg-os Rivo volt a legtöbb, amit bevettem, de azután fél órán belül úgy aludtam, mint a bunda, egészen másnap késő délutánig.
2022. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Klinikai szakpszichológus vagy terapeuta tud segíteni megküzdeni az olyan helyzetekkel, amikor ekkora adagra van szükséged.


Orvos a leszokásban. Lassú csökkentés ajánlott.

2022. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!