Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képzelt valóság, derealizáció...

Képzelt valóság, derealizáció vagy valami más?

Figyelt kérdés

-Mintha egy elképzelt jobb világban élnék, folyton abban álmodozok, még ha teljesen egyszerű és reálisak a vágyim mint máshogy alakult volna a jövőm, időben cselekszek mikor először kaptam munka ajánatot és azóta gyűjtök pénzt házra illetve lenne munkatapasztalatom, tartanám a kapcsolatot a barátaimmal, nem szívnának munkanélküliség miatt illetve a gyenge tanulmányaim miatt mivel ott szakmában dolgozntam volna, egy csomó mindent azóta megvehettem volna amiket most csak tervezek, sóvárgok utánuk, nem csináltam volna semmi hülyeséget mivel nem veszíteném el a koncentációmat.

-Legjobban az bánt, hogy a múltat nem tudom megváltoztatni és lehetett volna egy sokkal jobb életem mint a mostani, események is mind rendezettek lettek volna, lehet közbe zavarna valami de az is lehet hogy nem, nagyon tökéletesnek gondolom még ha nem milliomos luxus élet is de teljesen átlagos és a mostanit nem érzem annak.

-A valóság rossznak tűnik, szinte csak a rossz dolgokra emlékszem még ha értek jók is, nem ebben a valóságban érzem magam valósnak, mintha ezt eltervezték volna nekem hogy ne legyen túl könnyű.

-Jelenleg nem tudom jobbá tenni a jelenemet, folyton vagy csak a múltban vagy az elképzelt valóságomban élek és ez miatt még csak munka terén sincs ötletem hova haladjak, mit kezdjek el hosszú távon, hogy legyen tapasztalatom. Dolgoztam már de abban nem igazán akarok újra.

-Egy nap rengetegszer előjön ez a képzelt valóság és a mostani jelenem elhalványodik, de kitörölni nem tudom pedig jó lenne.

-Sokszor gondolkodok azon, hogy jobb lenne meghalni (nem öngyilkosság csak megszűnés valamikor) és ha van reinkarnáció teljesen előlről kezdeni ezt az életet úgy ahogy az idealizált életemben van megtervezve de erre nem sok esély van még ha valós is ez a dolog...

Sosem éreztem még ilyeneket de mostanában nagyon ez megy és ez teljesen új dolog. Pszichológushoz megyek természetesen de kíváncsi vagyok előtte, hogy ki mit gondol erről, aki jártad benne mi lehet ez az érzés és, hogy küzdjek ellene vagy maradahat is ha nem súlyos?



2022. jún. 19. 05:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Depresszios vagy ugy gondolom. Sok minden osszejott, s ezt valtotta ki. Szerintem pszchiaterhez menj. Biztosan tudnak segiteni. Vannak barataid?
2022. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!