Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez nálam? Hogyan...

Miért van ez nálam? Hogyan tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés

Hogyha egy szabadidős programon vagyok, vagy könyvet olvasok/filmet nézek akkor előfordul rámtör egy gondolatroham és elkezdek azon gondolkodni hogy valóban élvezem e amit csinálok, pl:. ha meglátok valami szép dolgot akkor elkezdek azon agyalni, hogy tényleg átélem e a pillanatot és egészen addig agyalok ezen amíg el nem érek a következő dologhoz és ott felhergelem magam azon, hogy ahelyett hogy arra a dologra koncentrálnék ami éppen van még mindig azon gondolkozok hogy az előző dolgot megéltem e. Amikor ezt tapasztalom akkor próbálom elnyomni, de minnél jobban nem akarok gondolni rá annál jobban előjön. Lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy ezen alkalmakkor ezt éreztem illetve érzem. Korábban zavaróbb volt, pl:.volt olyan hogy sírtam is emiatt és télen olyan is, hogy legszívesebben egész nap csak aludtam volna, mert legalább akkor nem gondoltam semmire. Mostanában már mérséklődött a helyzet, és vannak olyan alkalmak amikor tudok nyugot lenni. Ennek mostanában is van olyan hogy rámtör ilyen szorongás.

Meg még szokott olyan is lenni, hogy rámtör valami nagyon negatív gondolat amire szintén nem akarok gondolni (pl:. mi lenne ha az egyik ismerősöm meghalna), és ez is nagyon zavaró, mert nem értem hogy olyasvalakiről akit kedvelek hogy gondolhatok ilyen rossz dolgot.

Igazából ezeket már régen ki akartam írni ezeket magamból de deddig sosem jött össze. Meg majd valamelyik kérdés alatti hozzászólásba részletesebben le akarom írni, hogy ez hogyan alakult ki nálam, itt a kérdés alatt azért nem írtam le mert most nincsen időm hoszabban kifejteni.



2022. jún. 20. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Túl hosszú az élet ahhoz hogy minden pillanatban jelen legyünk és megéljük, túl rövid amikor rádöbbensz hogy már nem sokat fogsz élni és nem is élted meg a jelen pillanatait. Velem pont az ellenkezője van, túlságosan megélem a jelent, nem számít a múlt és a jövő. Ez sem jó, hidd el
2022. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Nálam is ugyanez van, gyerekkorom óta, megoldást sajnos nem tudok. csak másodperceket töltök a jelenben agyalas nélkül, az isteni.

Kis melankóliával is párosul, bűntudattal.

Főleg mióta gyerekem van, mindig szorongat egy érzés hogy ez milyen gyönyörű pillanat, soha többet nem tér vissza ennek örülni kéne, elkap a sírhatnek, jönnek a mindennapi szorongások. Diplomaosztó, születésnap, nyaralások, eljegyzésem, mind-mind ilyenek voltak..elmulasztottam megélni a pillanatot.

Kamaszként azt mondta a pszichológusom, hogy kinovom, hát nem sikerült. Anyukám is ilyen, szinte mindenki anyai ágon, én nem szeretném így leélni az életem, örülök és hálás vagyok sok mindenért, de csak "utólag". Jelenben szeretnék boldog lenni, nem mindent túlgondolni.

2022. jún. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is, nem kell túl gondolni a dolgokat hogy mi történhet, mert nagy valószínűséggel nem úgy fog történni ahogy te azt elképzelted, erre már megannyi példát hozott gondolom neked is az élet. Másodszor, úgy tudnál boldog lenni, ha tudod mit szeretnél és tudod hogy kell megszerezni és azt meg is kapod. A boldogság csak egy állapot és nem tart sokáig, mert mindig van amit újabban akarunk, valami újat, szóval mindig tudnod kell az igényeidet, erre pedig nagyon jó az önismeret, hogy rá láss arra, mi kell neked igazán.
2022. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!