Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten van olyan pszichiát...

Budapesten van olyan pszichiátriai osztály ami a fővároson kívüli lakosokat is ellátja?

Figyelt kérdés
Pest megyében élek, az illetékes pszichiátriai gondozóban dolgozó kezelőorvossal nem igazán jutunk egyről a kettőre. Szeretnék váltani de nincs pénzem magánra. Budapesten van olyan TB alapon működő rendelő ahol járóbeteg ellátás keretében tudnék legalább heti 1x konzultálni egy szakemberrel?

2022. jún. 20. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Nincs. Sok hetes várólisták vannak minden kerületben. Végig telefonáltam őket előző héten.
2022. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hát ez kiábrándító. Már egészen reménytelennek érzem a helyzetem, a jelenlegi kezelőm nem tud mit kezdeni a problémámmal, de az ő meglátása szerint is olyan baj van, hogy legalább heti 2 alkalom kéne. Az magánban viszont kb. 80.000 forint havonta ami per pillanat lehetetlen számomra. Máshová nem tudok menni ezek szerint. Ilyenkor meg kell csöndben dögleni, vagy mi történik?
2022. jún. 20. 21:04
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Hogy a viharba nem lenne. A Nyírő Gyula Kórház Pszichiátriai Osztályához több mint 100 település tartozik:


[link]


Itt van egy kereső. Ide a települést beírva meg lehet tudni, hova tartozik a beteg: [link]

2022. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
100 település... na de hány hetet kell várni? Rengeteget. A Nyírő meg nem véletlen lát el ennyi helyet, mert a legrosszabb.
2022. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, a Nyírőbe (is) hosszú a várólista sajnos..
2022. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3: Köszi, csak úgy látom ez a fekvőbeteg ellátás illetékességi területeit mutatja ami más lesz mint a járóbeteg ellátásé. Mert pl. a városomban nincs a pszichiátrián fekvőrészleg, így tudom hogy azt valamelyik budapesti gondozóban látják el, csak a járóbeteg ellátást tudtommal nem (?).
2022. jún. 20. 21:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék sehova befeküdni, mert nincs rá szükség a kezelőm szerint, és az meg főleg nem férne bele.
2022. jún. 20. 21:23
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Itt a járóbeteg: [link]


Azért a fekvőt írtam, mert azt írtad "osztály". Az fekvőbeteg ellátást jelent. A járóbetegellátás az vagy "ambulancia" vagy " járóbeteg szakellátás" vagy "szakrendelő"

2022. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi, eszerint nem igazán tudok máshová menni.

Amúgy a leírásban konkrétan kiemeltem a járóbetegellátást.

2022. jún. 20. 21:40
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Még mindig jobb kivárni a sorrakerülést, mint olyannál maradni, aki nem tud segíteni. Lehet, hogy nem is orvos, hanem terápia kellene neked. Nem hiszem, hogy gyógyszerbeállításhoz heti 2 alkalom kellene. A legtöbb helyen havi 1x fogadják a beteget, akik egyensúlyban vannak és nem súlyos a betegségük, azokat 3 havonta.
2022. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!