Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez fordulnátok, ha személyi...

Kihez fordulnátok, ha személyiségzavar diagnózis kellene és szexuális nehézség is fennáll? Előbbi okozhatja utóbbit. Olvasd el a hosszabb kifejtést is.

Figyelt kérdés

Eléggé gondban vagyok, mert egy szexuálpszichológus nem tud foglalkozni egy évtizedek óta fennálló gonddal. Vélhetően szorongás valamelyik típusa. De annak diagnosztizálásához klinikai vagy pszichoterapeuta végzettség kell. De a klinikusoknak / pszichoterapeutáknak kényes a szexualitás témaköre, mert nem ez a szakterületük. Kettő együtt pedig kevés van (szexuálpszichológus és pszichoterapeuta is egyben), főleg emberi áron.


Most klinikus-jelölthöz járok. Nem diagnosztizálhat.



2022. jún. 23. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Pszichiáterhez menj.
2022. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelelne neked egy sima klinikai szakpszichológus is, aki kiképzett terapeuta. Legalábbis én tudtam beszélni a szexualitással kapcsolatos dolgaimmal (BDSM és társai) a terapeutámmal.
2022. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es

Mit jelent, hogy klinikus, aki kiképzett terapeuta? Tudtommal minden klinikusnak van 1 terápiás módszerhez végzettsége.


Úgy érted, hogy Pszichoterapeuta?

BDSM-nek a lelki pszichés részéről vagy a fizikai részéről is tudtatok beszélni? Csak érintőlegesen vagy több ülésen keresztül is akár?

2022. jún. 24. 00:08
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: a klinikai szakpszichológusok (és adott esetben a pszichiáterek) a pszichoterapeuta képesítéseiket az egyetem után végezhetik el, tehát nem lesz automatikusan terapeuta képesítésük.


Mi nem beszéltünk róla túl sokat (3,5 ülést szántunk rá), mert az alapproblémáimhoz nem kapcsolódott túl szervesen. Tudott a fizikai és a pszichés részéről is beszélni.

2022. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek ajánljátok ezeket a kérdezőnek? Csak orvos adhat diagnózist, és ha kell gyógyszert, vagy ő is ajánlhat más megoldást. Egy terapeuta nem orvos, és a pszichológus sem az.
2022. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Én úgy gondolom, hogy az embereket érintő lelki problémák nagyrészét hatékonyabban lehet terápiával kezelni, mint gyógyszerrel.


Nyilvánvalóan egy bipoláris zavarnál kell a gyógyszer, de pl. egy fóbiánál már nem biztos, hogy a gyógyszer a leghatékonyabb kezelés.

2022. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Engem kifejezetten a terápia és diagnózis érdekel, nem gyógyszer.


Akkor egy pszichoterapeuta lesz a megfelelő ember, aki hajlandó szexualitásról is beszélni.

2022. jún. 24. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!