Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális gondok miatti nagyon...

Mentális gondok miatti nagyon erős düh érzésre fel tud írni gyógyszert pszichiáter? Terápia nem hatott

Figyelt kérdés

Bár csak pár alkalommal voltam

Az egyik szülőmnek is dühkezelési problémái vannak, örökletes is

Nagyon durva állapotban vagyok, tepem a hajam, sebeket okozok magamnak, odaképzelek gyűlölt személyeket és addig ordítok “velük” amíg el nem megy a hangom. Egyszer már véreset köptem… a családom gyűlöl emiatt, a szomszédokkal gondjaim vannak

Nem értik meg hogy nem direkt csinálom.

Az orvos frontint írt fel, SEMMIT nem hat…

Menjek vissza hozzá?

Egy gyógyszer kellene ami kiüt


2022. jún. 25. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Fel tud, igen, de lehet hogy erősebb kéne. Antipszichotikumok ilyen esetekre is jók, engem egy fél szem úgy kiütött, h 2 napig aludtam + 2 napig ültem egyhelyben. Illetve megpróbálhatnád a kemény sportot vagy a kemény fizikai munkát is. Üresben ordibálás, csapkodás helyett hasznosabb és egészségesebb lenne ha pl tüzifát hasogatnál, vagy ilyesmi. De lehet futni vagy súlyzózni is.
2022. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pár alkalomtól nem történik csoda.

De igen, kaphatsz gyógyszert erre is, mellette szonban fontos energiát bele tenned a változásba is. Ahogy az első is írta, hasogass fát, fuss pár kört, amilyen gyorsan csak tudsz, vagy tégy olyan mozdulatokat, mint egy toporzékoló kisbaba, kisgyerek. Bután hangzik, de remek feszültség levezető.

Szakember nélkül is gondolkodhatsz azon, hogy mi neked a jó, a hasznos a tüneteidben (mindig van belőle valamilyen betegség előny is) és ha leállnál velük, mi hiányozna. Azt a hiányt kell más módon betölteni.

2022. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jo egyes, 50 kilos nőként megyek tűzifát hasogatni júniusban a belváros közepén. Köszi a tippet
2022. jún. 25. 13:24
 4/7 A kérdező kommentje:
2, a toporzékolas megvan régóta. Nem direkt csinálom azt sem. De ezt a tűzifát nem gondoljatok komolyan…
2022. jún. 25. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Hosszú távú terápia (akár több év) és hangulatstabilizáló vagy antipszichotikum mellett, esetleg hozzáadott nyugtatóval jó eredményt lehet elérni. Jég szorítása, hideg vízes zuhany, hangos zene (fülhallgatóval), némán/gondolatban üvöltés, káromkodás segíthet.
2022. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hajnalban menj el futni. Vagy úszni menj el. Én is a sportra szavazok. Hormonjaid rendben vannak? A túl sok tesztoszteron is okozhat nőkben agresszív viselkedést. Pajzsmirigyet is nezettesd meg. Ha van párod akkor jó megoldás a közös testmozgás is.. de sok rezgő játék is van. Nagyon jó stressz levezetésnek.
2022. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Tüzifát én is megyek hasogatni. :-) Majd valamelyik aluljáróban nekilátunk.
2022. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!