Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mitévő legyek ? Ti mit...

Most mitévő legyek ? Ti mit csinálnátok a helyemben ?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy ma mennénk meglátogatni a beteg nagyapámat, mivel lehet ez lesz az utolsó szülinapja olyan beteg. 1 órás lenne az út és engem a hugom mellé ültetnének, de ő mindig rosszul van kocsiban. Most még van pár óránk indulni de erre már itthon háromszor behányt. Én rettegek a hányástól...pszihológushoz jártam vele mert kihatott az életemre nagy mértékben. De anya egy év után nem vitt mondván majd kinövöm. Hát nem nőttem ki, mellé pedig pánikbetegséggel és szorongással diagnosztizált az orvos. Alaból ha már egy 20 perces úton a hugom mellé ülök akkor én 20 percig szorongok, múltkor pánikrohamot is kaptam. Anyám azt mondta muszáj velük mennem de nem hajlandó máshova ültetni mivel én vagyok a legnagyob gondoskodjak róla ha valami baja lenne az úton. Csak azt nem érti meg, hogy ezen az úton nekem lenne a legnagyobb bajom. És 1 óra oda majd 1 óra vissza. Zenét szoktam halgatni dehát ha valaki melleted ott végzi a dolgát. Az kellemtlen, főleg hogy a gondolattól is rosszul vagyok.


Hogyan értessem meg vele, hogy nem megy nekem az, hogy mellé ülhessek ? Szerinte a fóbiám nem is létezik.

Nagyon félek és most remegek, nem kapok levegőt és forog velem a világ. Hogy bírjam ki a 2 órát ?


Köszönöm a válaszokat !



2022. jún. 26. 09:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Még azt megkérdezném, hogy érdemes lenne-e orvost válatanom ?


Mivel már egy éve pánibeteg vagyok és hiába kértem rá bármilyen gyógyszert nem ad. Múltkor már elájultam és nem tudok élni úgy hogy egy héten ne lenne 4 rohamom, ráadásul ezek a rohamok egyre egyre erősebbek lesznek. Mégis azt mondja szedjek vitamint, de már 4 hónapja szedek és semmi !

2022. jún. 26. 10:02
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván a húgod is beteg, ha mindig hány. De téged csak a te bajod érdekel. Utazz külön. Vagy ne menj. Vagy segíts a húgodnak meggyógyulni és talán nem hány
2022. jún. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem beteg, csak bezabál minden út elött. Hiába mondom neki, hogy kevesebbet egyen, nem halgat rám aztán csodálkozik hogy falkavarodik a gyomra. Most is mindent egyszerre eszik, ő szimplán falánk és nem törődöm.
2022. jún. 26. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!