Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érzett olyat, hogy a...

Más is érzett olyat, hogy a barátai elfordultak tőle, amikor depressziós volt?

Figyelt kérdés

Mindig is hajlamos voltam depresszívnek lenni, de ősz óta nagyon sok negatív érzelemhullám ért engem, és ez így most április-májsura csattant és (szerintem) kialakult egy depresszió nálam. Állandóan szorongok, semmihez sincs kedvem, sem a munka nem érdekel, váltani szeretnék munkahelyet, eleinte lelkes voltam ezzel kapcsolatban is, de már az álláshirdetések nézegetésére sincs energiám. Hobbim sem érdekel már pár hónapja, pedig több hobbim is volt, de egyszerűen nincs erőm az egészhez... párkapcsolatom is romokban, pedig olyan április-május eleje körül volt egy nagyon pozitív időszakunk, de kb 1 hónapja full elviselhetetlenné váltam, mindenért veszekedem, aminek az alacsony önértékelés az oka. Szakítás szélén állunk, habár 1 hét múlva megyünk nyaralni, de már szorongok, hogy az így milyen lesz, ilyen "jó" hangulatban. A nyaralás kapcsán is full lelkes voltam 1 hónapja, mikor szerveztem, de már ahhoz sincs kedvem... korábban itthon is elég szorgalmas volt, takarítottam, rendezgettem, pakolgattam dolgokat, most van hogy HETEKIG egyszerűen nem érdekel az sem, a kosz sem, semmi. Főzni nem szoktam, általában rendelek, vacsira-reggelire pedig hideget eszem. Étvágyam változó, van hogy teljesen étvágytalan vagyoi napokig, máskor falásrhamok vannak, és azt érzem, csak az étel okoz számomra örömet. Szociális szorongás, fóbiám is van. Sokszor van öngyilkos gondolatom is (elég komolyak, mindennaposak és van h egy nap csak kb vegetálok és ezen gondolkodom, hogy ki kéne menni a konyhába a késért...) de valószínű nem tenném meg.


Barátom tudja (tudta) csak ezeket a bajaimat, egyrészt mert rajta csattan általában minden (vele vannak veszekedések) és ilyenkor elmondom h nem vele van a gond, hanem én vagyok most kezelhetetlen...


Barátnőknek nem szívesen meséltem erről, mert nem akartam gyengének tűnni, meg hogy csalódjanak bennem... 1 hete azonban voltam egy programon, ahol elég rendesen ittam, aztán nyilván józanodásnál jött az apátia, depresszió... felhívtam 2 barátnőmet is, és hát sikerült őszintére innom magam, mindkettővel 2-2 órát telefonáltam és elmondtam MINDENT, amit érzek így az elmúlt hónapokban... kb rájuk zúdítottam... elsőnek megértőnek tűntek velem, de aztán azóta azt érzem, mintha elfordultak volna tőlem, megijesztettem őket, vagy csak egyszerűen nem vették komolyan a gondom, nem tudom... de olyan fura lett velük a kapcsolat és megbántam, hogy ezeket mind elmondtam nekik. Mist egy gyenge szr lettem a szemükben. :(


Ti éltetek már át hasonlót?



2022. jún. 27. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb ember szokott "gyenge szar" lenni, nem ez a gond. Inkább az, hogy ezek szerint soha nem szoktad bevállalni, ha gyenge vagy, most pedig órákon keresztül hallgathatták a gondjaidat. Nyilván nem igazán tudták hogy kezelni.

A hosszabb ideig depressziós embertől egyébként elfordulnak az emberek, mert nem akarják, hogy a saját bajuk mellett még ez is folyamatosan lehúzza őket. Sajnos ilyen az élet.


Azt egyébként nem értem, miért jó, ha a párod is elüldözöd magad mellől? Teljesen egyedül akarsz maradni?

2022. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is ott ment félre a dolog, hogy eddig nem tudtak/hallottak a gondjaidról, most pedig ömlesztve kapták meg, így hirtelen nem tudták, hogy pontosan mit is kezdjenek a fennálló helyzettel. Mert ugye, sajnos, a két véglet történt most meg (semmi kontra minden).

Túlzottan sokáig tartogattál mindent magadban és egy ilyen alkalommal tört elő, ezt a részét nagyon át tudom érezni.


Megértem, hogy ez a sok negatív dolog a depresszió-hajlammal nem bánik túl fényesen, viszont lehet, hogy most érdemesebb lenne jobban leásni a dolgok gyökeréhez. Tudom, hogy nem varázsütésre és még csak nem is egyszerű ebből kijutni, de a saját érdekedben tényleg erre kellene jobban fókuszálnod most.

Tényleg nem támadásnak szánom ezt, pusztán csak jótanácsnak.


A barátaid pedig nem hinném, hogy gyengének tartanak, inkább tanácstalanok, hogy most mi lenne a jó lépés. Az viszont sajnos tényleg úgy van, hogy tartósan és/vagy erős depressziójú embertől elfordulnak mások, mivel nem mindenkinek van meg a lelki ereje ahhoz, hogy más gondjával is foglalkozni tudjon. Nem könnyű sajnos.

2022. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%
Igen, az emberek általában elfordulnak attól aki hosszú ideig gondoskodasra szorul.
2022. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!