Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miben nyilvánul meg, hogy egy...

Miben nyilvánul meg, hogy egy 3-4 éves kisfiú autista?

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Ahhoz, hogy az autizmust meg lehessen állapítani, komoly, napokig tartó tesztsorozatok szükségesek. Két mondatban leírni nem lehet, másrészt egy nem hozzáértö semmiképpen nem tudja megállapítani.

HA ilyen gyanu van, célszerü szakemberhez fordulni és teszteltetni.

2022. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Az autizmus nem egy konkrét betegség fix tünetekkel hanem egy spektrum ezerféle variációval. Még a szakembereknek sem egyszerű diagnosztizálni mert egy tucatnyi más mentális betegséggel meg fejlődési rendellenességgel egyformák a tünetei. Egy 3-4 évesnél egy szskemver is nehezen állapítja meg(pláne egy itthoni), az meg higy itt gyk-n bedobott pár sorból majd te diagnosztizálod az egy aggasztóan ostoba felvetés.
2022. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem beszel, nem mutogat,nem integet, nem jatszik a többi gyerekkel, labujjhegyen jar, rebdes a kezevel, vannak tikkjei, düh rohamok, rossz evö. Ezek jelek lehetnek, de ez egy tünet eggyüttes, egy tünet meg nem biztos hogy gyanura ad okot. Vidd el a gyereket szak emberhez ö tud biztosat mondani.
2022. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as: a legtöbb autistánál ezek nincsenek meg, csak kifejezetten erös esetben.

Mindegyik "tünet" elöfordul teljesen egészséges gyerekeknél is, ezért is értelmetlen ezeket emlegetni.

2022. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ezert irtam hogy egy szakember tud ezekre megfelelö valaszt adni. Laikuskent ezeket a tüneteket tudtam felsorolni.
2022. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Követekbegy lanyt a youtubon, neki pl közep sulyos autista kislanya van. Nala feltünö volt a taryak sorba rendezese es az, hogy a kislany nem valaszolt a nevere. 3 evesen kapott diagnozist
2022. jún. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1! Napokig??

A lányom 1 óra hossz után kapott diagnózist!

2022. jún. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Azt még leírom,hogy gyermekpszichiátertől. 5 éves volt akkor.
2022. jún. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Hármas :


Én autista vagyok, akácsak rengeteg ismerősöm. Nem ilyen gyerekek voltunk. De mit is várhattam volna egy olyantól, aki írni sem tud rendesen.

2022. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!