Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenből kialakulhat PTSD?

Mindenből kialakulhat PTSD?

Figyelt kérdés

Ha a tünetek passzolnak és megviselte az embert. Pld egy beszólás, vagy mittom én valami ilyesmi szintű.


A kérdésem elméleti….!



2022. jún. 27. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit sok a hasonló kérdés ma délután..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..



ezt is te írtad ki?

2022. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam pontosabban rákérdezek.
2022. jún. 27. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz szerintem eléggé nagy sokknak, stressznek kell érnie az embert.


Én hasonlót átéltem már. Apósom alkoholista, tavaly nyáron asszonnyal ott aludtunk pár napot, és a kert végében találtam rá összezuhanva, vérvörös fejjel, habzó, véres szájjal, vérben forgó szemekkel, az égnek meredt végtagokkal..


Finoman szólva nem voltam felkészülve egy ilyen élményre.. Ráadásul úgy hogy csak a szerencsén múlt hogy épp arra jártam. De hát epilepsziás rohama lett, és ott és akkor nekem kellett megmentenem az életét, mert hát nem kicsit fuldoklott. Eléggé csúnya és rémisztő látvány volt..


Végül nem lett nagyobb baja mert eszembe jutott hálistennek, hogy fordítsam az oldalára...


Az öreg azóta is iszik, de bennem ez akkora nyomot, sebet hagyott, olyan vad traumát, hogy utána hetekig, hónapokig minden neszre felfigyeltem, tiszta készültségben voltam, rémálmaim voltak, éjszakánként alig bírtam elaludni, a gyomrom folyamatos görcsben állt, tehát ilyenek.


Én akkor ott olyan traumát éltem át, ami miatt kialakult nálam ez a dolog.


Tehát ebből a példából látható mire gondolok. Szerintem egy ekkora szintű hatalmas sokknak, rémületnek kell történnie egy PTSD-hez.


Amúgy ez a fogalom ha jól tudom a fronton harcoló katonák esetében volt a leginkább megfigyelhető. Tehát ők azért ott elég sok ehhez hasonló élménnyel gazdagodtak sajnos...

2022. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abszolút… nekem veszekedésekből, szórakozóhelyen való nyomulásból, iskolai bántásból, hátam mögött való áskálódásból van egyértelműen ptsd-m.

Van hogy elnyomja az agyam, van hogy nem tudja es szenvedek mint egy kutya

2022. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg leírhatnád kicsit konkrétabban a szituációt, akkor jobban tudnánk segíteni.

Nekem volt pl. olyan magánéleti csalódásom, amin más talán könnyen túlteszi magát. Nekem pedig kellett hozzá fél év, talán egy év is. Az alatt sokszor újraéltem a szituációt, sírás fogott el, stb. Egész PTSD szerű volt. Igazából "apró" dolog miatt. Sok mindent el tudok képzelni

2022. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálatok ez szakember által lett diagnosztizálva? Magától elmúlt nektek?
2022. jún. 30. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, azért is írtam, hogy PTSD szerű volt, de ez nem 100%.

Mindenesetre nem volt normális egy évig emészteni a történteket. Reálisan nézve, nem volt akkora súlyú a dolog

2022. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!