Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet egyszerre felizgulni...

Lehet egyszerre felizgulni valamire és nagyon rosszul lenni valamitől? Lent tovább!

Figyelt kérdés

Kis koromban ért egy egy trauma, amivel azóta se tudok megküzdeni, egyik családtagom megvágta magát, mikor egyszer bekattant. Üvöltött és értelmetlenül mondott valamit.

Azóta emlékbetöréseim vannak a vérhez kapcsolatos dolgoktól, írtózatosan rosszul vavyok tőle. Viszont valahogy felizgulok tőle. Nem tudom miért. Miért lehet egyszerre ennyi mindent érezni? Borzalmasan érzem magamat, mikor vért látok, majdnem elájulok a rossz emlékeim miatt, de valahogyan fel is izgat.



2022. jún. 29. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Hát érdekes szituáció. A választ valószínű egy szexual pszichológus meg tudná mondani. Vagy egy sima pszichológus is .
2022. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Előfordul az ilyen, igen, bár vérrel ez a ritkább eset. Például hányással fordul elő gyakrabban, hogy valaki valami rosszullétes élmény után elkezd rettegni a hányingertől és a hányástól, de emellett szexuálisan felizgatja. Vagy ehhez hasonló, ha valaki annyira intim testrésznek tartja a kezeket/lábakat, hogy a látványuk nagyon erősen visszataszító lehet, de mellette a szexualitásának fontos részévé válnak.


Sajnos ez egy annyira összetett téma, hogy a szakirodalomban sincs erről egyöntetű vélemény, hogy pontosan hogyan alakul ki. Többféle elméletet is lehet olvasni erről, de mindegyik vitatható. Ha sokkal többet tudnánk rólad, a családi hátteredről és hogy hogyan nőttél fel, jobban lehetne tippelni a probléma gyökerére.


Szerintem viszont abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy ez "csak vér", ehhez könnyen lehet találni helyettesítő anyagot, például festéket. Mint a fétiseket általában, ezt is csillapíthatja, ha szépen fokozatosan elkezdesz vele ismerkedni, először egyedül, majd esetleg partnerrel is. Talán elég lesz egyetlen alkalom is és elmúlik - legalábbis én a hasonló problémám évekre elfelejtettem, miután kipróbáltam.

2022. aug. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!