Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a coachokról?...

Mit gondoltok a coachokról? Kamu szakma? Hiteles?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak pszichológusok, akik coachnak is nevezik magukat. Én most főleg azokra gondolok, akik OKJ-t végeznek.

2022. jún. 29. 22:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem "is nevezik magukat", hanem elvégezték a coachképzést, tehát coachok. Nem kamu szakma, megvan a megfelelő hatásköre. Makkegészséges emberek döntéshelyzeti (pl munkahelyváltás, személyközi konfliktus, külföldre költözés) technikákkal felvértezett megbeszélőpartnere. Rövid, gyors, nem mélyre menő megoldáskeresés.
2022. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mindezt pár hónapos OKJ-s képzés után?
2022. jún. 29. 23:10
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Igen, nem beteg embereket kell helyreterapizálni, hanem egy döntéshelyzetet végigbeszélni. A szomszédasszony vagy a kolléganő is alkalmas lenne rá, de a coachnak vannak technikái, tudja, mik az előrevivő kérdések, van egy motiváló elszántsága és a teljes figyelme. Nem pszichiáter.
2022. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

Engem anno egy coach rangatott ki a reménytelen élethelyzetembol és elakadasombol. Míg élek hálás leszek neki.


A pszichológus xart se ért.

2022. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Makkegészséges ember döntésképes. Nekem kamu szakma.
2022. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Ne játszd már itt el, 5-ös, mintha nem lennének az életben olyan döntéshelyzetek, amikben az ember vagy besokallt vagy nem tudja, hogy melyik út lenne számára az előnyösebb! Vagy hogy te ilyen zseni vagy, és az ország azon fél %-ába tartozol, akinek nincsenek? Ó, bocsánat, hogy merészelek kegyeddel egy platformon nyilatkozni!
2022. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de például most olvastam el 2 coach könyvét a munkahelyi érvényesülésről. 3000 Ft se volt könyvhéten. Szerintem ennyi, ezt bárki megveheti egy könyvben. És nem csak coachok, ahnem pszichológusok stb. Ezeket megveheted könyvben is, aki akar változtatni, talál ilyeneket.
2022. jún. 30. 19:39
 8/24 anonim ***** válasza:
53%
Más a személyes kapcsolat, közvetlen neki szóló beszélgetés, mint az önkezelés egy teljesen általános könyvből.
2022. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Megnéztem, tényleg rövid ez a képzés. Pl egyik helyen 13x10 óra. Bárki megkaphatja a papírt arról, hogy ő coach , akkor is ha nem képés az értő figyelemre, sőt maga a szakma sem tud túl sok mindenben segíteni. Egészséges embernek adhat egy lökést. Ha egy beteg vagy szenélyiségzavaros megy coachoz, az nem fog sokat érni. Ráadásul sem a kliens, sem a coach nem tud diagnosztizálni betegséget, személyiségzavart. Sok esetben nem tudja megállapítani, hogy ki egészséges, ki nem. Szerintem kb bárkit átlökdöshetnek egy ilyen tanfolyamon. Van aki anélkül is jó hallgatóság más számára, ha nem végzett ilyen tanfolyamot, elég jó a probléma és konfliktus megoldó képessége ahhoz, hogy ezzel az eszköztárral segítsen máson. Neki adhat a képzés egy plusz tudást.

Ha vki a saját életét sem tudja jól élni, rossz döntéseket hoz, az élete minden területe romokban, kiállhatatlan a viselkedése, beképzelt vagy arrogáns, az hiába végez el egy ilyen képzést, attól nem fog tudni hatékonyan segíteni. Sem magán, sem máson. De sok pénzért eladhatja a nem létező segítő tudását.

Sokszor még egy nagyon hosszú képzésen átesett pszichoterapeuta (5 év egyetem pszichológia szakon, + 4 év klinikai szakpszichológus képzés, + 2 év pszichoterápiás képzés) sem tud segíteni vagy csak hosszú idő után mert pl a visszatérő munkahelyi problémákat, karrierben elakadást csak úgy lehet megoldani, ha nagyon mélyre ásnak.


Egészséges emberek elakadására vannak a tanácsadó szakpszichológusok. Ők sem tanácsot adnak, hanem új nézőpontot, együtt dolgoznak annak érdekében, hogy a kliens meg tudja oldani amivel hozzá fordult.


Ezt kínálja, "árulja" a coach, csak nem 7 év képzés hanem 13x10 óra után.


A tanácsadó szakpszichológusok es terapeuták hosszú önismereti képzésen vesznek részt. Ha van kisebb gond a személyiségükkel, akkor kijavítják.


Coach képzés ezt nem nyújtja, pszichopata, nárcisztikus is tud 13 napig kedvesnek mutatkozni...

2022. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem simán lehet egy coach is nagyon nagy szaktudással rendelkezô. Lehet sok lszichológust kenterbe ver 1-2
2022. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!