Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ilyenre megkérni...

Hogy lehet ilyenre megkérni egy volt tanárt? (autizmus-diagnózis)

Figyelt kérdés

Asperger-es vagyok valószínűleg és a diagnózis felállításához mindenképp kellene valaki, aki ismert gyerekkoromban.


Egyik volt általános iskolai tanárom lenne az ideális jelölt, de nem tudom hogy írjak neki ezügyben üzenetet. (Facebook)


Hogy lehet ezt jól megfogalmazni?



2022. júl. 6. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Minél rövidebben és egyszerűbben. Ez nem probléma. Mondjuk, én nem fb-on chatelnék egy hivatalos kéréssel, hanem e-mailben. Milyen rég tanított?

Kedves X néni/bácsi!

Remélem, jól tetszik lenni. Egy kéréssel fordulok Önhöz. Valószínűleg Asperger szindrómám van, és a diagnózis felállításához szükségem van pedagógusi véleményre. Mivel X néni/bácsi jól ismert engem, meg szeretném kérni, hogy írjon számomra egy rövid pedagógiai szakvéleményt.

Én jól vagyok, itt és itt dolgozom/tanulok.

Köszönettel: A. B.

2022. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%
Nincs a gyermek kordoból bármilyen egészségügyi dokumentumod? Mert egy egykori tanárod, nem biztos, hogy tud válaszolni megfelelően az orvos által feltett kérdésre. De ha annyira jóban voltál az egykori tanárral akkor szerintem nyugodtan írjá. De semmi kép se ajánlom, hogy rohand le. Finoman, és először meg kerülve a kérdést. Inkább mint egy segítség kérésként fordulj hozzá. Legalább is én ezt javaslom. Aztán meg a házi orvosod által is össze kellene gyűjtenéd a dokumentumaidat. Vagyis meg kéne kérdezni a házi orvosod, hogy nála milyen egészségügyi dokumentum vannak nála.
2022. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sokéves, halvány emlékekre nem lehet adni ilyenkor.
2022. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mért kéne kerülgetni, ha valaki akar a másiktól valamit, 2-es? Az valami bűn? Szükségem van valamire, tehát megkérem. Nem húzom az idejét álságos kerülgetéssel.

Ha csak valószínűleg, akkor a háziorvosnál nincsenek semmilyen dokumentumok.

2022. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
39%

"a diagnózis felállításához mindenképp kellene valaki, aki ismert gyerekkoromban"


Szüleid? Az én felnőtt gyerekem is nagy valószínűséggel aspergeres, egészen pontosan el tudom mondani a gyerekkori "tüneteit".

2022. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szülők nem. Köszi.
2022. júl. 6. 11:09
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Tanár vagyok, de nem emlékeznék több évvel korábbi diákom tüneteire, aki az osztályban egy volt a sok tanuló között, olyan szinten, hogy érvényes leírást adhatnák róla.
2022. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha emlékezetes volt a gyerek, nem jellegtelen tucatdiák, akkor emlékszel. Régi ismerőseidet is tudnád jellemezni akkor is, ha évek óta nem találkoztatok. Nem tudományos értekezést kell róla írni, hanem egy hárommondatos benyomást.
2022. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondanám el, hogy mivel kapcsolatban, ez ugyanis befolyásolhatja "az emlékeit".
2022. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9-es: Hát pont az adott szempont szerint kell értékelnie, nem tök másról. Ha egy külföldi ösztöndíjhoz kellene pályázni, nem menne sokra azzal a véleménnyel, hogy hogy tudott szekrényre ugrani. Nem kérhetsz valakitől véleményt anélkül, hogy tudatnád a célját.
2022. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!