Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire veszélyes Ritalint...

Mennyire veszélyes Ritalint szedni ADHD-sként?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és most diagnosztizáltak ADHD-val, azon belül figyelemzavarral. Majd el kell mennem rutin laborra és EKG-ra, hogy írhassanak fel nekem Ritalint.

Ez a gondolat, hogy gyógyszert kell szednem kicsit megijeszt, félek, hogy addiktív és rá fogok függni.

Még sosem kellett szednem semmit, szerintetek mennyire van alapja a félelmemnek? Aki szedte ADHD miatt neki segített?



2022. júl. 7. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
12 éves unokahugom szedi. Elvileg elnövi ezt és 20 évesen nem jell stednir
2022. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

vannak hasonlo emberek, de hogy te melyik kategoriaba tartozol nem tudni.


Vannak akik rakattannak, mert aki legeloszor szedi, a legendakkal ellentetben az adhd-s is tud euforiat erezni stimulansoktol ugyanugy mint egy nem adhd-s.


Vannak akik tultoljak mert olyan jo volt az elso alkalom, vannak akik nem ereznek semmit vagy alig.


Vannak akik abba is hagyjak mert csak idegesse, szorongova teszi oket.


En a legesleg elejen amikor elkezdtem szedni a sima ritalint-t 10mg-ot 2x1, egy olyan 1 - 2 honapig amikor bevettem mindig jott az euforia.


Aztan ahogy telt az ido, eltunt. Aztan az euforiat ugy latszik felcserelte a szorongas, idegeskedes - en ilyen tipus vagyok sajnos.


Es mar szedem ugy 4 - 5 eve. 2x20mg-ot. Zero euforia es csak ideges vagyok tole. Szeretem inkabb nem szedni. Nem porget mar, nem tesz motivaltta, csak idegesse, depressziossa.


Viszont eberebb vagyok azt kijelentem, szoval ez az egy a pozitivum. De oszinten ha faradt lennek, es este van, ha bevennek most egy 20mg-ot siman elaludnek 1 oran belul annyira nem hat.


De te gondolom a ritalin LA-t fogod szedni, az meg meginkabb nem porget/nem okozt euforiat. Talan eloszor, az elso par hetben. De utana olyan lesz mint egy enyhe kave, aztan meg mint a viz.

2022. júl. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes, ha szíved rendben van, akkor csak nem szabad vele visszaélni, és veszélytelen. Egy szem paracetamol károsabb.
2022. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A ritalin nem addiktív.
2022. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes. Barátnőm szedi, jobban van tőle. Pár óra alatt egyébként kiürül.
2022. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Adhdsnak nem okoz gondot. Olvastam pont egy történetet r/drugs-on, hogy a csávó 40 éves, kb 18 éves kora óta amfetamint szed kisebb dózisokban minden nap, de le akar róla szokni. Írja, hogy tökéletesen funkcionál amikor szedi, egyáltalán nincsen probléma ezzel az életében, viszont mostmár lett gyereke, és nem akarja tovább csinálni, hogy tud leszokni? Elvonóra nem mehet, mert a felesége se tudja, hogy drogozik, és fél hogy a családot tönkretenné, ha kiderülne, viszont egyedül nem tud leszokni, a fizikai elvonási tünetek miatt. Aztán írták is kommentben, hogy valószínűleg véletlenül önkezelte magát ADHDre, azért nem volt semmi problémája azzal hogy ezt így tolta, és azért tudott normális életet élni.


A ritalin is egyfajfa amfetamin, a lényege, hogy a dopamintermelést megindítsa az agyban, pont mint a speed. Tegyük fel, hogy egy nap 1000 darab dopamin termelődik az agyban, normális embernél. Az adhdsnál ez jóval kevesebb. Tehát a drogot amikor beveszi az ember, akkor az adhdsnak még odalök 900 dopamint, és akkor normális szinten lesz. A különbség a speed és a ritalin között, hogy a speed az instant kiengedi a dopamint, mondjuk pár perc alatt, és a hatása negyed óra, addig a ritalin a maradék 900 dopamint fél nap alatt szabadítja fel, tehát sokkal kevésbé intenzív, viszont a termelést a nap folyamán normális szinten tartja. Szóval ez nem okoz függőséget. A speed pedig igen, pont azért, mert ennyire intenzív és gyors a hatása. Ahogy én értelmeztem. Nem vagyok orvos.


Egyébként adhdval sokkal fogékonyabb az ember a függőségekre.

2022. szept. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!