Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ilyen eletbol mi lehet a...

Egy ilyen eletbol mi lehet a kiut?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem is tudom hol kezdjem.

22 eves vagyok de rengeteg problema van velem es 12 eves korom ota halmozodik.

Panikbetegseg,depresszio,paranoid szorongas, borderline, bipolaritas, kenyszergondolatok es nagy valoszinuseggel autizmus.

A lenyeg az,hogy evek ota folyamat romlik az allapotom es nem tudom mar mivel segitsek magamon.

Jarok pszichologushoz, probaltam antidepresszansokat de ez igy eddig nem segitett sokat.

A pszichologusom azt javasolta,hogy koltozzek el a csaladomtol mert addig nem fogok gyogyulni de itt kezdodik az ordogi korom. Annyira szarul vagyok lelkileg,hogy fizikailag is kihat es keptelen vagyok konkretan hosszutavon dolgozni es akkor is 6 oranal tobbet nem birok ki, de igy nem fogok tudni elkoltozni, illetve a kisallatom miatt se mert szinte sehova nem viheto.

Mivel valoszinuleg autista vagyok a vilag is nagyon mas nekem, nem erzem azt hogy ide tartoznek, nem elvezem a programokat, utalom az embereket es ugy erzem,hogy egy szar vilagban elek ahol halalra kell dolgozzam magam,hogy ehessek es aludhassak. Nincsenek barataim, a csaladommal es a parommal ugy erzem egy uvegfal valaszt el minket, ures vagyok mindenki fele es bizalmatlan is.

Leginkabb koltekezesekkel teszem magam boldogga, de az sem tart tovabb par oranal es tonkreteszem magam anyagilag.

Vannak emberek akik itt vannak nekem nemileg de annyira kivagyok mar,hogy barmit tesznek idegenek maradnak szamomra.

Egy ilyen helyzetbol mi lehet a kijutas?

Gondolkoztam kulfoldon parommal, de en nagyon szorongok elkoltozni a semmibe illetve ugyanugy ott van,hogy nem tudok allni.



2022. júl. 9. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A mentális bajaid pszichológus és pszichiáter segítségével elvileg nagyrészt kezelhető, vagy legalább szinten tartható. Ha nem segít a pszichológusod, menj el máshoz, amíg nem találsz olyat, akivel megvan a közös hang. Ha a pszichiáter által felírt dolgok nem segítenek, próbáljatok más gyógyszereket.

Sportolj, az a lelki egészségnek nagyon fontos része, a fizikai cselekvés, munkavégzés akár, a szabad levegőn.

Mit jelent az, hogy lelkileg olyan rosszul vagy, hogy fizikailag nem tudsz dolgozni, meg hogy nem tudsz állni?

"nem erzem azt hogy ide tartoznek, nem elvezem a programokat, utalom az embereket es ugy erzem,hogy egy szar vilagban elek ahol halalra kell dolgozzam magam,hogy ehessek es aludhassak" ez nagyon sok 22 évesre jellemző, akik annak a küszöbén vannak, hogy elmenjenek valamit dolgozni, és az adjon keretet a napjaiknak, hogy munkában vannak. Ezt nem rosszból mondom, inkább nézd úgy, hogy ez amúgy is egy nehéz dolog, amivel meg kell küzdeni. Az emberutálat ellen annyit tudsz tenni, hogy olyat tanulsz és később dolgozol, amihez nem kell emberekkel beszélgetni. Tehát programozni kezdesz, nem rendezvényszervezni.

"Leginkabb koltekezesekkel teszem magam boldogga" Az pont nem a jó . így aminek rövid távon örülsz, az hosszú távon árt. Ha más ilyen káros szenvedélyed is van, azt is fogd vissza.

Párod van, családod van, vannak, akik szeretnek, ez már jó, van akinek ennyi se jut.

2022. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Kérheted autizmussal foglalkozó pszichológus szakemberek tanácsát is a problémádra.

Milyen kisállatot nem szeretnél vinni? A kérdésben kisállat van említve mint költözési akadály, hogy őt nem lehet sehova vinni.

2022. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első:

A pszichologusommal jol kijovok, megnyilok neki amennyire tudok es szinte az egesz eletem tudja mar, de tobb a rossz az eletemben ezert az a keves jo amit o probal adni semmit sem er.


Nem tudom pontosan miert nem tudok dolgozni, rettento faradt vagyok egesznap ha 6 orat alszok ha 8 at de akkor is ha 12.-ot, de annyira,hogy meg a vernyomasom is siman leesik tole. Illetve porc levallas van a terdemben, 6 ora munka utan altalaban reszketek es eletkeptelenul fekszem az agyban.


Sajnos szereto csaladom nincs, traumatizalo seggfejek akikkel osszevagyok zarva, tonkretettek a gyerekkorom es az egesz eletem. Amikor megeroszakoltak akkor nem nekem hittek hanem az elkovetonek mert joban voltak az anyjaval, minden forintot sajnalnak tolem, mergesek ram ha gyogyszert kell venniuk nekem, illetve barmit csinalok szar vagyok a szemukben. Pl fodrasznak tanulok es otthon neha vagok hajat es olyat szoltak a mamamnak,hogy inkabb ne bizza ram. Minden letezo cselekedetembe beleszolnak es haziszolganak tartanak, ha nem csinalom meg a hazimunkat akkor eltaposnak lelkileg, a testveremet pedig bekenhagyjak.

A parom aranyos de korlatoz a valtozasban, feltekeny tipus es pl miatta nincs egy baratomse.

2022. júl. 9. 15:39
 4/9 A kérdező kommentje:

Második:

Szeretnem, de szeptemberig meg csak idopont keresi lehetoseg sincs.

Ket patkanyom van jelenleg.

2022. júl. 9. 15:40
 5/9 anonim ***** válasza:

En azon csodálkozom hogy egyáltalán van párod. Akkor te mar sokkal előrébb vagy nálam, nekem is nagyon sok a bajom, hasonlóak mint neked, de en képtelen lennék egy kapcsolatra, főleg az intimitasra… pedig sokkal idősebb vagyok nálad

En is szülővel lakom, akivel nagyon rossz a kapcsolatom, de nem tudok elköltözni mert alig tudok dolgozni. Egy ideje mar egyáltalán nem…

Nincd ebből kiút csak ha végzek magammal

2022. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
91%

Minden hátrányban kudarcban benne van egy hasonló méretű siker csirája.


Ugyan teljeskörű tanácsot nem tudok adni de nálam a költekezés úgy lett hogy igyekszem olyat venni ami valamiért éppen olcsó és abból sokat. Saját példa mikor 200 Ft volt egy hétig a Pennyben a bab konzerv akkor 150 darabot vettem. Már 300 Ft vagy több minden alkalommal mikor egyet felbontunk nyerünk legalább 100 Ft ot... És ugyanúgy örültem a 150 bab megvásárlásának mintha bármi mást vettem volna de ezzel igazából nem fogyott a pénzem hanem hosszú távon több lett.


Értelemszerűen csak olyat veszek így és ennyit amit amúgy is megvennék csak drágábban és máshol is drágább.

2022. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, most elég sok dolog rossz az életedben, de nem minden. Vannak benne jó dolgok. Minden nap keress párat és írd fel őket. A legboldogabb emberek is sírnak néha, és a legszomorúbbaknak is van minden nap 1-2 jó percük. Figyelj ezekre, keresd ezeket, könnyebb lesz tőle.

Másrészt, az élet sose marad mindig ugyanolyan. Lehet, hogy most 22 évesen valamilyen, de 11 évesen valószínűleg elég sok minden teljesen máshogy volt. Ki tudja, 33 évesen hol leszel, kikkel, és hogy fogod magad érezni? Senki se tudja. A következő kanyarban mindig szembejön valami.

Még annyi, hogy ha ugyanazokat a dolgokat csinálod, mint eddig, akkor ugyanúgy fogod magad érezni, mint eddig. Ha kipróbálsz más dolgokat, akkor azoktól máshogy. Hogy hogy, az csak akkor fog kiderülni, ha csinálod. De a depresszióból így lehet legjobban kijönni. Hogy miket, az csak az érdeklődési körödtől, meg tőled függ. Mondjuk legközelebb a boltból más útvonalon menj haza, kezdd ezzel.

Ja, és hallgass Pál Ferit, és olvass Feldmár Andrást!

2022. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Hidd el, el fogsz tudni költözni.


Terv kell, és úgy kell neki készülni, hogy minden rendben legyen.

Ne hirtelen ugorj neki, készülj fel, halmozz fel tartalékokat.

Ha kell, titokban.


A szakmád becsülendő, de legyen valami második láb amin lehet állni

A fodrász emberekkel dolgozik, bizalmi munka, amihez empátia meg szociális érzék kell.

És bizony sok olyan idióta klinsed lesz, aki szürreális elvárásokkal aki hisztizni fog.


Ettől független lehetsz te szuper fodrász, de jó ha máshoz is értessz, ha úgy döntessz, hogy kell egy pár hónap szünet, hogy ne égj ki.


Javasolnék valami olyat, ahol nem kell emberekkel érintkezni.

Pl könyvelés? Fordítás? Valami ilyesmit


És nem akarok negatív lenni, de a házi kedvenceid nem tudom meddig lesznek veled.

A patkány azt hiszem 3 évig él, és gondolom nem most kaptad őket, szóval realisztikusan, addig szépen előkészítesz mindent.


Addig ameddig ebben a helyzetben vagy, hozd ki belőle a legtöbbet. Spórolj, tanulj, stb.

2022. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es


Ezzel a válaszoddal most nekem is segítettél! Köszönöm!

2022. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!