Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adhd és depresszió kizárják...

Adhd és depresszió kizárják egymást?

Figyelt kérdés
Gyerekpszihiáteremet megkerestem, hogy megkérdezzem ismer e olyat aki adhdvel foglalkozik, aztán beszélgettem vele erről hogy mi a véleménye. Mondta, hogy ki kell zárni a depressziót, hogy az adhd diagnosztizálva legyen. Viszont neten azt olvastam, hogy a kettő lehet együtt egy embernél és igazából nem gondolom nagyon jó szakértőnek, mert sose meg nem fordult a fejében, hogy esetleg adhds lehetek, pedig 1 vagy 2 kivételével minden tünet illik rám, egészen kiskorom óta.
2022. júl. 12. 22:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Szóval kíváncsi vagyok, hogy mi a hivatalos álláspont, hogy ha depressziós vagyok, nem lehetek adhds és fordítva?
2022. júl. 12. 22:58
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem zárják ki egymást, sőt gyakran kéz a kézben járnak.
2022. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul értelmezted.



A depresszió, mint sok minden más okozhat FIGYELEMZAVAROS, HIPERAKTÍV TÜNETEKET. De nem ADHD-t! Ilyen lehet még a szerhasználat, elvonás, mánia, és még sok más egyéb. Ezért szükséges differenciál diagnózist csinálni.

2022. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!