Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak olyan pszichiátriai...

Vannak olyan pszichiátriai betegségek amiket nem lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Ha vannak felsorolnátok párat?

Úgy értve nem lehet kezelni őket, hogy nincsenek rá gyógyszerek, illetve még a tünetek enyhítésére sincs lehetőség.



2022. júl. 13. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
A pszichopatát nem lehet kezelni, a borderline-t se gyógyszerrel, csak pszichoterápiával.
2022. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A disszociatív személyiségzavar lehet, hogy ilyen.
2022. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedofília, meg minden más szexuális parafília.
2022. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedofíliát/káros szexuális zavarokat ha jól tudom lehet kezelni kémiai kasztrálással, de itthon úgy tudom nem alkalmazzák. De még antidepresszáns is segíthet, mert egy kényszeres viselkedésről van szó.


A személyiségzavarokat (főleg a nárcizmus, skizoid) csak akkor lehet kezelni, ha a páciens el akar járni terápiára, és változtatni akar magán. Ha ő nem érzi, hogy beteg, akkor semmi az égvilágon nem fog használni.


Pszichopátiát, amennyiben alacsony IQ társul mellé nehéz kezelni, mert teljesen impulzív és agresszív emberről van szó. De az antipszichotikumok biztos hatnak náluk is.

2023. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A borderline-t még terápiával sem könnyű kezelni, mivel annak egyik jellemzője, hogy nem együttműködőek a páciensek, sokszor 1-2 alkalom után otthagyják az egészet. A legtöbb pszichiáter emiatt nem is vállal ilyen személyiségzavarban szenvedő embereket, ami szerintem érthető is. Gyógyszer meg nincs rá legjobb tudomásom szerint. Sajnos én is ebben szenvedek! Ezek miatt gyakorlatilag patthelyzetben vagyunk mi borderesek. Ezt vagy elfogadja az illető és végigszenvedi az életét plusz megkeseríti a hozzá közel állókét is vagy öngyilkos lesz. Az öngyilkossági arány egyébként is magas náluk, plusz akik a border mellett még szenvedélybetegek is, ott még magasabb. Elvileg 35-40 éves kor körül magától enyhülniük kéne a tüneteknek, de én közel a 43-hoz sem tapasztalom ezt. Teljesen kilépni ebből az állapotból pedig szinte lehetetlen. Ez van...
2023. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!