Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A durva szociális fóbiára van...

A durva szociális fóbiára van genetikai hajlam vagy mindenképp gyerekkori bántalmazás miatt alakul ki?

Figyelt kérdés

Bár nem tudom melyik a jobb/rosszabb

Gyerekként otthon sok ordítást kellett hallgatnom majd kiközösítettek az iskolában és csúfoltak is

Sajnos annyira fóbiás vagyok hogyha ér valamilyen bàntás nem merek kiállni magamért, volt hogy megtámadtak és arról sem mertem szólni senkinek…

Már felnőtt vagyok, de csak egyre rosszabb, már agorafóbiám is van



2022. júl. 22. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az utóbbi. Nálam egyértelműen amiatt alakult ki.
2022. júl. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is iskolai bántalmazás/rendszeres szinte mindennapos megalázás miatt alakult ki.


Sokszor elgondolkodom rajta hogy mennyivel másabb lenne az életem ha ez az egész nem lett volna és nem lennék szocfóbos.. De hát ez van..

2022. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Lehet általad átélt "élmény", de elsődleges szocializáció során kialakult dolog is.
2022. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem az egyik szülőm is nagyon szociális fóbiás meg érzelmileg labilis, én jobban örülnék neki ha inkább örökletes lenne, mert annyira gyűlölöm a bántalmazókat, hogy már gyilkolási vágyaim vannak irántuk és mivel pszichotikus vagyok, néha félek hogy fogom magam felkeresem a patkányokat és csinálok velük valamit
2022. júl. 22. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem igen és kicsivel 40 felett igy is marad.
2023. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!