Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 milligrammnyi Frontin után,...

2 milligrammnyi Frontin után, amit délután 14.00kor vettem be, megvárjam, hogy 24 óra elteljen mire a normál 1 szemet bevehetem? Úgy tudom, 11 óra 40 perc a felezési idő, na most ez holnap d.u. 14 órára kétszer is lefeleződne, de az még mindig 0,5mg.

Figyelt kérdés

Reggel 6-kor szoktam bevenni az első szemet, de azt holnap kihagyom. Attól félek, hogy ha 0,5 mg-ra - ami holnap délutánra lesz a véremben - beveszek egy szemet, akkor az megdobja a toleranciaszintemet és a 0,5 mg már nem lesz elég a jövőben.


Mit tegyek? Legszívesebben dobnám az egész holnapi napot olyan értelemben, hogy nem vennék be egy szemet sem, de ezt már próbáltam egy párszor, hogy két napokra ejtettem a bogyókat (Frontin + hangulatjavítók), de a harmadik napon már kutyául voltam.



#nyugtató #Frontin #tolerancia #Hangulatjavítók
2022. júl. 23. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ma már ne vegyél be.


Holnap folytasd a szokásos adagokkal. 2 mg után nem kell megvárni míg kiürül. Van aki reggel 2 mg Xanax retardot szed, este ugyanennyit. Mellé Frontint is.

Frontinnak és Xanaxnak ugyanaz a hatóanyaga. Xanaxból van nyújtott hatású is.


Az FDA *amerikai gyógyszerengedélyetési hivatal) a Frontin hatóanyagából napi max 10 mg-ot engedélyez pánikbetegeknek.


Itthon ennyit nem szívesen adnak, annak sem akinek tolerancia miatt alig hat. De jól látszik ebből, hogy nem 2 mg a napi max adagja.

A felezési idő után lassulhat és gyorsulhat is a kiürülése.


Sokaknak 6 órát is alig hat.

2022. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Wikipédia szerint 6-12 óra a felezési ideje.
2022. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Normál 1 szem alatt mit értesz? Van 0,25 mg-os, 0,5 mg-os és 1 mg-os is forgalomban.
2022. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


#3

3x0,5 milligrammosat szedek, ezt írta fel anno a pszichodokim a depimre és a szorongásomra. Ez úgy van beosztva nálam, hogy reggel 6.00, d.u. 14.00, ill. 20.00

2022. júl. 23. 21:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Este ne vegyél be. Holnap reggeltől folytasd a szedését.


Miéet vettél be egyszerre ennyit? Történt valami? Kapsz mellette más gyógyszert is?

2022. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
24 óra alatt szerintem nemhogy feleződik, ki is ürül.
2022. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem vettem be az esti egy szemet. Kétfajta hangulatjavítót szedek még mellette (Scippa napi egyszer. Ezt reggel szoktam bevenni, ill. Lamolep 2x1, reggel és este).


Volt egy kis veszekedés, amiatt vettem be.

2022. júl. 23. 22:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Értem. Hát, próbáld ne nagyon abúzálni. Legjobb lenne, ha nem szednéd, függőség miatt. De gondolom az antidepi nem eléggé jól hat szorongasra vagy feszültségre. Nem tudom melyikre kapod.


A Lamolep hangulatstabilizáló.

2022. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pszichiátered tudja, hogy még mindig Frontinozol?


Szerintem várd meg a 24 órát, de nem azért mert most tolerancia szint meg felezés...


Azt javasolnám, hogy amikor nyugodtabb nap ígérkezik, a reggeli kabítót ne vedd be. Reggel még elég jól bírja az ember. Olyankor még üres a pöcegödör. Aztán majd délutánra tornyosodik a szar, estére meg már fermentálódik.


A fronyóról úgyis le kell állni egyszer. Ha már most kezded kordában tartani, talán nem lesz olyan rossz.

2022. júl. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem reggel, ébredéskor a legerősebb a szorongásom.


Nem a kérdezőre vonatkoztatva,

bipolnál szorongóknak tartósan is adják, mert antidepi nem mindig adható szorongásra, fokozhatja a mániás tüneteket. Én pl küzdök szorongással és feszültséggel, mivel bipol kevertben vagyok. Ha nem javul, antidepit is kell hagynom, igaz olyat szedtem, ami csak depire jó, szorongásra nem.


Nekem 12 éve írják, ha kérem. Jobb időszakokban szoktam elhagyni. Ha rosszabb jön és csak Frontint/,Rivotrilt tudnak rá javasolni, újra szedem.


Most azért hagyom el, mert Pregabalin és Atarax is van helyette. Pregabalin enyhébb függőséget okoz. Atarax egyáltalán nem okoz.

2022. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!