Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy bipoláris borderline,...

Egy bipoláris borderline, akinek teljesen szétesett az elméje és torzult a valóságérzete, honnan tudja hogy melyik a stabil állapota?

Figyelt kérdés

Ha pl elkezdene gyógyszert szedni pszichiátrián, honnan tudja hogy hat, ha már azt sem tudja hogy ki ő?

Mondok egy példát. A virus előttig voltak céljaim, utaztam, dolgoztam, ha épp rossszabbul mert akkor jött a brutális depresszió.

A virus miatt elvesztettem mindent, azóta csak aludni akarok, közben sokszor már nem tudom eldönteni hogy mi igaz és mi nem, extrém hangulatingadozasaim vannak, egyik percben táncolok, aztán rájövök hogy mi történt és jön a valosagerzet torzulása…

Pár hét alatt egy új ember lettem a durva események hatására, honnan tudjam így hogy melyik már a stabil állapotom? Ha lenne olyan. Sok nyugtatót is szedek, lehet az is bekavar.

Mit csinaljak, kihez forduljak?


2022. júl. 24. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
rossz kategória! Ez inkább egészség, emberek vagy ilyesmi
2022. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
83%

Sajnos mi ezt nem fogjuk tudni megmondani, és az is a baj, hogy mivel gyógyszert szedsz, feltehetően pszichiátriai szakember kezel, az a környezet pedig még lentebb húz.


Tudom, hogy úgy tűnik, hogy olyan írogat ide, akinek lövése sincs a lelkedről (igazából így is van), de egy könyvet nagyon ajánlok: Új Föld. Nekem egy új szemléletet adott, sokat segített. Nem a betegséged vagy.

2022. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8%
Terápiába kellene kezdeni, hogy jobban megismerd magad!
2022. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!