Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz és coach hoz...

Pszichológushoz és coach hoz járni párhuzamosan ? Többi lent

Figyelt kérdés

Járok coach hoz rendszeresen és segít is és jót tesz , viszont elgondolkodtam hogy mi lenne ha pszichológushoz is elkezdenék járni nehéz időszak van az életemben lehet hogy egy ilyen szakember más technikát alkalmazva tud segíteni , de a coachomat nem akarom otthagyni .

Érdemes “egyszerre” járni mindkettohoz ? Valaki így csinálja ?



2022. júl. 26. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ne kutyuld! Más módszerekkel dolgoznak, összezavar. De coachhoz műfajilag nem szoktak hosszasan járni, az egy rövidtávú konkrét problémamegoldó dolog.
2022. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

A jóléti társadalom szülte teljesen felesleges pénzkidobás. Az amcsi filmekből ugyen az jön át, hogy aki nem jár pszichológushoz, az szinte már emberszámba sem vehető.

Ha felesleges pénzed, akkor hajrá; de egy átlagos felnőtt embernek nincs szüksége ilyesmire.

2022. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Te csak ne döntsd el, hogy másnak mire van szüksége meg mire nem. Teljesen átlagos felnőtt embereknek szokott szükségük lenni rá bizonyos élethelyzetekben. És egy a korábbinál boldogabb átlagos felnőtt lesz belőlük.
2022. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Dehogy döntöm el; csak közöltem a véleményemet. A pszichológus az esetek döntő többségében pénzkidobás, a coach még ennél is rosszabb: nettó szélhámosság.
2022. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy látom, neked igen nagy szükséged lenne mindkettöre, hogy emberi módon tudj viselkedni!
2022. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Kultúráltam közöltem a véleményemet. Egyikre sincs szükségem.
2022. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Nagyon köszönöm , igazad van .

2.Nem azért van szükségem pszichológusra mert unatkozom , a coach nekem olyan mint egy életvezeto egy külső segítő , viszont nagyon ragaszkodó típus vagyok ezért nem akarok megválni tőle .

A személyes véleményem pedig az , ha többen járnánk pszichológushoz kevesebb konfliktus lenne , és valószínűleg kevesebb erőszak , viszont elfogadom a véleményed , valószínűleg nincs előtted pozitív példa ezzel kapcsolatban , sokan lehet hogy csak kedvtelésből fordulnak meg ilyen helyen , viszont vannak akik élete óriási fordulatot vesz ha tartósan szakemberhez járnak.

A pszichológus rendelés egyébként TB alapon is elérhető , ha csak nincs öngyi gondolatod kb . 3-6 hónap a várólista , így nyilván aki teheti a magán szektorban keresgél .

Legyen szép napotok :)

2022. júl. 27. 07:39
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

7

Szerintem igen, járhatsz és járj is mindkettőhöz.


Az, hogy mennyire van értelme akár az egyiknek, akár a másiknak, azt te és csak te döntheted el (mellesleg teljes mértékben van értelme mindkettőnek, ha jó szakemberekhez jársz).


Azt, hogy elmondod-e a coach-nak, hogy pszichológushoz is jársz, ill. a pszichológusnak, hogy coach-hoz is jársz, megintcsak neked kell eldönteni. Megteheted, hogy nem mondod el, de sztem később problémák fakadhatnak ebből, hiszen simán előfordulhat, hogy rosszul emlékszel, hogy melyiknek mit mondtál ill. miről beszélgettetek.


Nagyon jól teszed, hogy gondoskodsz a lelkedről (és a szellemedről). Hajrá, sok sikert kívánok!!

2022. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 🤗
2022. júl. 27. 13:49
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Pszichogus es coach vegzettsegem is van, mindkettovel aktivan dolgozom. En mindenkepp azt javaslom hogy beszelj mindket szakemberrel errol. Az alapveto elv inkabb az hogy egyszerre ne legyen ket folyamat, viszont boven vannak esetek ahol teljesen megfer egymas mellett a ket megkozelites, es ki is egeszitik egymast de errol kerd ki mindkettejuk velemenyet. Sok kollega csak ugy vallal ha egysterre egy folyamat van.
2022. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!