Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hanghallasos (hallucináció)...

Hanghallasos (hallucináció) tapasztalatok érdekelnek. Hogyan kezdték kezelni? Hatott a gyógyszer? Kis vagy nagy adag antipszichotikumot adtak?

Figyelt kérdés

Bipol kevertben vagyok pár hete. Tünetek erősödnek. Este hanghallás (halu) kezdődött. Krízisállapotom volt du 1-től éjfél utáni elalvásig. A halu este 9:30-kor kezdődött. 11-ig dolgoztam.

5,5 órát aludtam 3 ébredéssel, hiába emeltem antipszichotikumot. Este Pregabalint is túladagoltam.

Tovább emelni nem tudom az antipszichót, hiába kis adagot szedek (200 mg Kventiax), nem tudok egyenesen járni.



2022. júl. 27. 07:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Azt a gyógyszert nem szokás felírni bipolárisoknak. Kventiax az nekem bevált, igaz nagyobb mennyiségben. Ha halucinálsz az antipszichotikumot mg-ot emeld fel.
2022. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Nálam a depresszióhoz társul szinte mindig hanghallásos hallucináció. Szerencsére enyhe, mivel végig megmaradt a valóságtudatom. A gyógyszer nevén 10 perce gondolkozom, de az istennek nem jut eszembe, másfél éve szedtem utoljára. Mellette többféle nyugtatót és antidepresszánst kaptam, végül a Prozac és a Helex vált be.

Igazából szinte az első szem után enyhült. Viszont nagyon utáltam, folyton szédültem, szomjas voltam és baromi fáradt. Olyan 2 hónap kezelés után kórházba kerültem, mivel a dokim tartott attól, hogy skizofréniám van. Két hét után kiengedtek, szerencsére skizo diagnózis nélkül, azóta tünetmentes vagyok. A kórház után még kb 1 hónapig szedtem a gyógyszert, azóta se jött vissza.

Ha eszembe jut a gyógyszer neve, leírom.

2022. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nekem 12 éve volt 3 évig tartó pszichózisom. Akkor éjjel nappal volt hanghallásom. Utána ritkábban, az utóbbi 5 évben alig. Tegnap este újra volt.


12 éve kerültem ki abból az epizódból. 12 év alatt kb 2 évig szedtem antipszichót.


Írtam, hogy nem tudom emelni, mert alig tudok járni este. Bútorokba kapaszkodok, hogy ne essek el, mint Pregabalin beállításnál. Azzal 2x elestem.


A Kventi bipolra kaptam kb 2 hete 4 másik gyógyszer mellé.

2022. júl. 27. 23:32
 4/35 A kérdező kommentje:
Kventi bipolra is adható. Tavaly is próbáltam szedni, de feladtam mert délutánig aludtam. Most jobban bírom, mert pörgök.
2022. júl. 27. 23:33
 5/35 A kérdező kommentje:

1-es

Melyik gyógyszerre gondolsz?

2022. okt. 24. 12:08
 6/35 anonim ***** válasza:
Nem szedsz tul sok gyogyszert? Szerintem a gyogyszerekes helyett az okot kene megkeresni,amiert ez van , s azt kezelni…..sematerapia pl. Tobb ev terapas folyamat, de szerintem megeri, hidd el
2022. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Kb

5 évig volt terápiám. Nemrég zártuk le.

Ketilept, Lamolep és Pregabalin a gyógyszereim. Kevesli az orvosom a Ketilept adagját. Több nem megy mellékhatás miatt.

Ha disszoc jellegű, akkor trauma okozhatta. Ha nem, akkor biokémiai a dolog. Orvosom sem tudja eldönteni.

2022. okt. 24. 12:18
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben nem adnam fel es keresnek masik orvost is, ez nem megoldas,hogy nem tudja…..
2022. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Nincs értelme keresni. 15 éve minden orvos, lógós mást mond erre. Más a diagnózis.


Később sem tudnám, hogy kinek van igaza.

2022. okt. 24. 14:38
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
De van!!!ne add fel, en is egy rakat orvosnal voltam mire kiderult mi a bajom…..igaz nem mentalis, de megerte mar jol vagyok, nem is kell , a lenyeg, h meggyogyitson, hidd el!!!!nem szabad elengedni
2022. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!