Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia?

Szociális fóbia?

Figyelt kérdés

• Hosszabb ideig beszélgetek valakivel egy idő után attól félek, hogy mondok valami olyat, ami miatt kigúnyol vagy kinevet.


• Rendelés/ időpont foglalás esetén előre "megírom" a forgatókönyvet, nehogy valami hiba csússzon a gépezetbe.

• Valamit elrontok / félreértek rögtön attól félek, hogy mit fognak hozzá szólni mások.


• Nagyon kevés ember előtt nyílok meg. Ezért sincs egy barátom sem az osztályban és ezért vagyok köszönő viszonyba az osztály nagy részével. Képtelen vagyok új kapcsolatokat kialakítani


• Családdal / barátaimmal elmegyek valahova attól félek, hogy összefutok valamelyik osztálytársammal.


• Olyan helyeken szeretek menni, ahol nincs sok ember


• Ha nevet valaki, olyan érzésem támad, mintha rajtam nevetne


• Utasítottam már el eseményt/ bulit stb.. mert attól tartottam,hogy kínos helyzetbe kerülök és másnap mindenki rajtam fog röhögni.


• Sosem szerettem a nagyobb társaságot. 2-3 fős még elmegy, de 6-7 fősnél félelem jön elő.


• Sokszor akartam beszélgetni valakivel/ valakikkel, de attól féltem, hogy zavarom őt/ őket.


• Interneten sokkal nyitottabb vagyok.


• Ha valakivel más a véleményen vagyunk, akkor neki adok igazat a konfliktus elkerülése végett.


•Mostanában nyugtató gyógyszert szedek, ha elmegyek otthonról.


Sokáig az hittem, hogy introvertált vagyok. De az utóbbi időben jöttem rá, hogy valami nincs rendben.



2022. júl. 28. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Esélyes... De nem is az a kérdés, hogy mi a gond, hanem sokkal inkább az, hogy jól érzed-e magad a bőrödben és ha nem, mit tegyél annak érdekében, hogy jobban legyél.


Nagyon sok kora huszonéves van ebben a pocsolyában...

2022. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem érzem jól magam a börömben épp ezért írtam ki a kérdést.


Nem vagyok huszonéves.

2022. júl. 28. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy szociális fóbia, nekem is hasonló van, bár én annyira stresszelek emberek előtt, akár sorbanállás közben, hogy képtelen vagyok fölfele nézni, telibe a földet bámulom. És még sorolhatnám...
2022. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Az én történetem és annak tanulsága



Fiatal voltam, társaságok közepe, színpadon szereplő, prezentáló egyén


Valami egyik napról a másikra megváltozott és minden esemény előtt stresszeltem elég durván

Eleinte előadásaim előtt, utána vizsgák előtt


Akkor csináltam a jogsit és vezetés előtt


Volt rgy alkalom bementem egy boltba és kijöttem vásárlás nélkül

Rágót akartam venni, mert mikor stresszeltem rágóztam


Kijöttem a boltból és azt mondtam magamban "A Fa****ba, hát k****ra nem fogom így leélni az életem"


Elég ideges voltam és a haragból merítettel erőt, hogy elkezdjek változtatni


Azt mondtam magamnak akkor is elmegyek egy életvezetési tanácsadóhoz, ha remegve, leizzadva, hányva, szedülve 220 as vérnyomással érkezem meg. Mert nem fogok vidszafordulni megadom magamnak az esélyt



Triviálisan egyszerű dolgokat kellett változtatnim az életemben, hogy utána az érettségi teljesen 100 százalékosan nyugodt legyek



Ma ott járok lassan 5 évvel később, hogy 95% hogy nem stresszelek, a maradék 5 % természetes (mindenki stresszel fogorvos előtt xD ) de azt meg tudom oldani vannak rá eszközeim



Én azt javasloma. Gyógyszert hagyjad, addif míg kidejezetten nem írják fel, de akkor is 2x gondold meg


Minden a fejedben van azt meg te irányitod

Mondhatom azt is, hogy amit most érzel is magaddal csinálod


Persze letezik mentális betegség meg ilyenek, de szerintem itt nem erről beszélgetünk, csak egy kis szorongásról


Ne hagyd elfajulni


Annyit fog elvenni az eletedből amit hagysz neki



Tanulság


Menj el eletmod tanácsadóhoz, ha nem elég pszichológushoz, ha az sem pszichiáterhez.


De ne kezd a legdrasztikusabbal a sort



Szerintem 80 százalékban elég az első, 18 a második és csak 2 százalékban kell a 3. Lepcső

(Bar nem vagyok szakértő nincs statisztikám)


Ha van kérdésed írhatsz privátot, de ide is írhatsz kérdést, úgy más is látja, hátha másnak is segít

2022. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi volt az ami kiváltotta belőled ezt az egyik napról a másikra való streszelest? min változtattál az életmóddal kapcsolatban?
2022. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Talán a 2020-as év miatt mikor egész évben karanténban voltunk. Azóta vannak ezek a félelmek
2022. aug. 10. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!