Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogya sikerülhet a figyelemzav...

Hogya sikerülhet a figyelemzavart gyógyszer nélkül leküzdeni?

Figyelt kérdés
Hogy lehet gyógyszer nélkül teljesen leküzdeni a figyelem zavart? Történt e màr valakivel ilyen?

2022. júl. 28. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
7%
Akarattal.
2022. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sehogy, bar nekem valamennyire be szokott valni, hogy leirom checklist szeruen a reggeli kavezas kozben az aznapi feladataimat, legyen az akarmilyen apro (pl koszos poharakat osszeszedni es a mosogatoba rakni) szoval tulajdonkepp akarmi amit aznap csinalni akarok, ilyenkor a dolgok nagyobb szazaleka meg is valosul.

Nalad tanulas van a hashtageknel, szoval esetleg a megtanulando dolgokat probald valahogy listaba szedni, nyugodtan irj fel tobbet, mint amennyi realis lenne aznapra, hatha hogyha vegzel nehannyal, az motival, hogy a tobbinek is nekiallj.

De szoktak ajanlani a timer hasznalatat is, ulj le, allj neki, allitsd be a timert 15-30 percekre, amit kenyelmesnek erzel, es ha vege, akkor johet 10 perc szunet.

2022. júl. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Huszonéves korom elején nemet mondtam a gyógyszerre, "majd én megoldom"...


Rengeteg ötlet, hatalmas kreativitás és több alkotói ágon van tehetségem, de egyszerűen alig 2 lépés sikerült 10 év alatt, karrierem sehol a vacak ADHD miatt.


Újra kezdtem a vizsgálatokat, hogy kezeléssel helyreálljanak a dolgok.


Gyógyszereknél is érdekes lesz, mert szervezetem másképp reagál anyagokra.


Koffeinre kb semmi reakció. Jeleztem vizsgálatokkor is, hogy nem iszok kávét, mert szagát se szeretem, de még csak hatni se hat... és azt se lehet mondani "hozzászokott" a szervezetem, mint pl azoké, akik napi szinten nyomatják be maguknak.


Változni akarok és önmagamból kihozni a maximumot.


Vannak pillanatok, időszakok, amikor totál fókuszban vagyok, jó lenne úgy alkotni, hogy kibontakozhatok rendesen és nem terelődik el a figyelmem pl egy újabb ötletre.


Az 1-es válaszolónak valószínűleg fogalma sincs az ADHD-ról.

2022. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!