Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus! Olyan előfordulhat,...

Autizmus! Olyan előfordulhat, hogy az idők során változik az ember érdeklődési területe?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az autizmusra jellemző a beszűkült érdeklődési kör.

De az megeshet, hogy X vagy Y érdeklődés kiesik és bejön egy új?



2022. júl. 29. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha jött egy-egy újabb, de azt nem mondhatom, hogy a régiek kiestek, inkább csak elnyomódtak hosszabb-rövidebb időkre. Vannak olyan területek, amikről évek óta próbálok "leszokni", mert teljesen értelmetlen dolgok, de még nem ment.
2022. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom autista. A pszichiáter szerint 3-6 havonta változik a lányom érdeklődési köre.

Persze én is látom ezt.

Régebben a közlekedés volt a mindene. Autók,vonatok, közlekedési táblák.

Most a templomok kb 2 hónapja. De nagyon durván.

6 éves .

2022. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Elő.
2022. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Én aspergeres vagyok és születésem óta a játékok a specialitásaim. 3 éves koromtól a videojátékok (PC, Konzol, Handheld), 23 éves korom körül hozzáadódtak a társasjátékok (már 130+ van kb), kb 30 éves koromtól a párkapcsolat is hozzáadódott, de egyik korábbi érdeklődésem se veszett ki.
2022. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
4! 2. válaszoló vagyok. Az én lányom is Asperger szindrómás. Mégis elég gyakran változtatja az érdeklődési körét.
2022. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul ez is az is, nekem van olyan érdeklődési területem ami évtizedek óta megvan, van olyan amit nemrég találtam meg, és van olyan ami kikopott az évek során.
2022. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De igen ! Változhat az érdeklődési kör. Autista vagyok rengeteg ilyen ismerőssel
2022. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Autista vagyok.


Vannak állandó érdeklődési köreim, meg olyanok is, amik hetekig, hónapokig tartanak. Tudtommal az adhd hajlamosít a csapongásra, márpedig az auitstáknak kb. a fele egyben figyelemzavarral is küzd.

2022. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!