Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek, autizmus spektru...

Aspergeresek, autizmus spektrumosok! Kell valamilyen gyógyszert szednetek, kell terápiára járnotok?

Figyelt kérdés
Hogy szokták ezt kezelni?
2022. júl. 29. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Önmagában az autizmus miatt nincs szükség gyógyszeres kezelésre, az alapproblémán nem is segít. Akkor szoktak gyógyszert javasolni ha van valami súlyosabb kísérőprobléma pl. depresszió, traumatizáltság, kényszeresség vagy gyakori/problematikus meltdownok, esetleg önsértő stimmelés (pl ha valaki a fejét veri a falba)


Terápiának alapvetően a CBT-t szokták ajánlani (kognitív viselkedésterápóa), ez is főként a kísérő problémákra: szorongás, depresszió, önértékelési kérdések, érzelmi hullámzások kezelése.



Saját példám: Aspergerben enyhén érintettként én nem szedek gyógyszert, CBT javallatot én is megkaptam, azt hiszem jól is jönne nekem, csak nem könnyű jó szakembert találni.

2022. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus nem betegség, így nem is gyógyítható. Maximum a lehetséges kísérő zavarok - pl. depresszió, adhd - szoktak kiírni nekik.
2022. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Red6+ válasza:
jó tudni.
2022. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!