Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szövegről? (kérlek reflektáljatok rá)

Figyelt kérdés

Testi erőszak, lopás, betörés, fenyegetés és vandalizmus, emberölési kísérlet.

Ezennel az esküdtszék beleegyezésével és vallomásai alapján 21 év szabadságvesztésre ítélem!

-Csak Isten ítélhet felettem.

-Egy társadalom része Ön is, így alkalmazkodnia kéne annak szabájaihoz.

-Meg akartam ölni azt az embert! El akartam lopni annak a nőnek a pénztárcáját, betörtem és bevertem pár kirakatot is részegen.

De bántottak engem! Ez senkit sem érdekel? Senki sem nézi meg a kerek égés nyomokat a karomon, senki sem méri meg hány kiló vagyok?

Nem tanítottak meg becsületesnek és szeretetteljesnek lenni. Az iskolában ezerszer is elmondták, hogy nem lesz belőlem semmi, mert ők csak az okosakat akarták még "okosabbá" és befolyásolhatóbbá tenni. Nem voltam elég okos, ahhoz hogy megértsek és megtanuljak mindent, amit az iskolában megpróbáltak lenyomni a torkomon.

Nem tudtam, hogyan beszéljek nyugodtan az emberekkel, az Isten szerelmére, azt sem tudtam, hogyan maradjak nyugodt. Kezeletlen dühkezelési problémáim és függőségeim voltak. Alkohol, dohányzás, dű, crack, kokain... Satöbbi. Soha sem volt pénzem pszichológusra, csak nemrég tudtam meg mi az. Elítéltek hát, mert nem akartam éhenhalni és loptam, betörtem. Elítéltek, mert a fájdalmat és a lelki sebek sajgását alkohollal és drogokkal tompítottam. Elítéltek hát, mert nem születtem elég okosnak még ahhoz sem, hogy autót vezessek? Elítéltek, mert vertek, megaláztak, kiközösítettek, lenéztek és megerőszakoltak éjszaka az utcákon? Elítéltek, mert nem adtak sehol munkát?

Elítéltek, mert nem tudtam beilleszkedni egy olyan társadalomba, ahol Kötelező egészségesnek lenni?



2022. aug. 1. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az a véleményem, hogy sajnálom, ha valakinek nehéz gyerek-fiatalkora volt, de sokaknak van és mégsem süllyednek idáig.
2022. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A börtöm célja nem feltétlenül csak a bűntetés. A cél olyan egyének eltávolítása a társadalomból akik ártalmasak másokra. Az ítélet indokolt. A felsoroltak nem adnak mentséget. Ahogy más is írta sok embert értek traumák mégsem máson állt bosszút. Viszont a felsoroltak ha jó ügyvédje van az illetőnek és bizonyíthatóak adhat enyhítést, kedvezőbb elbírálást ha benizonyosodik hogy nem normális az illető pszichiátriai kezelést börtön helyett. Itt nem volt ez indokolt. Bármilyen múltja is volt az elkövetőnek tudta mit csinált így az ítélet jogos. A személyes véleményem meg az, hogy minden felnőtt ember felelős a tetteiért senkit nem érdekel milyen volt a sorsa. A társadalmi normákat mindenkinek be kell tartani. Majd a börtönben foglalkozik vele pszichologus. Ennyi.
2022. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Az itt felsoroltak nagyrésze az elkövető saját hibája. Ő választotta a drogozást. Utána min csodálkozik, hogy nem kap állást? Az meg nem igaz, hogy nincs lehetőség terápiára. Sok alapítvány is van ami ingyenes meg tb alapon is van terápia nem egy helyen. Egyébként is drogra volt pénze tbt fizetni meg tetápiára nem? A drog sokkal drágább :D Nem azért ítéltek el mert nem tudott beilleszkedni hanem azért meg közveszélyes. Hogy nagyon hülye abban egyetértünk. :D Ezzel az erővel mindenki agyon ütheti a másikat mondván neki gondjai vannak. Sok embernek vannak gondjai mégsem csúszik ilyen szintre. Nem lehet minden felelősséget másokra hárítani.
2022. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami itt fel van sorolva azért biztos nem jár 21 év. De mindegy.

Az illetőt semmi nem érdekli önmagán kívül. Takarózik a problémáival, elvárja, hogy azok miatt felmentsék a bűntetés alól miközben ő egy csepp együttérzést nem gyakorolt az áldozataival szemben. Senki nem érdemli meg, hogy megerőszakolják. Sajnálom érte de furcsállom, hogy nem ad felmentést az elkövetőnek. Biztos neki is sanyarú sorsa volt azért viselkedett így. Nem?

Egy borzasztó önző és önsorsrontó, köz és önveszélyes embert ismerhettünk meg. Akinek a legjobb helye a börtönben lesz. Így nem okoz több sérelmet sem magának sem másoknak. A börtönben nem fog tudni sem inni sem dorogozni. Lesz lehetősége terápiára, munkát is vállalhat, kap ellátást, és ha akar kitanulhat egy vagy akár több szakmát is. Hosszútávon ő is jobban jár meg a társadalom is. Nem mentség semmire, hogy "mások bántottak". Amit csinált nem önvédelem volt.

2022. aug. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Isten meg majd ha egyéltalán létezik ítélkezhet felette ha akar. De jelenleg egy társadalom szenved a tetteitől így nem várhatunk egy képzeletbeli lény döntésére. ;)
2022. aug. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én alapvetően elfogadó és türelmes vagyok a mentális betegekkel szemben, egészen addig, amíg másoknak nem ártanak. Csak azért mert az élet durva, még nem mentség ilyen tettekre, főleg nem emberölési kísérletre:


"Meg akartam ölni azt az embert!"


Bántani a másikat azért, mert rossz az élet nem lehet! Ez már elítélendő.


Édesanyám ennél durvábbakat élt át, mint amiket a kérdező felsorolt, és szó szerint egyetlen egy bűnt nem követett el, amiket a vádlott elkövetett. Ő nem rabolt, nem ölt, nem erőszakos az emberekhez, sose drogozott. Ebből látom, hogy aki akar, az normálisan viselkedik.

2022. dec. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!