Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaphatnék ajánlatokat én...

Kaphatnék ajánlatokat én fejlesztéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok és az életem 95% csak az aggódásról szól. aggódom a jövő miatt ,aggódom betegségek miatt ,hipochonder vagyok ,abszolút nem tudom élvezni az életet és ha talán egy nap úgy érzem hogy minden rendben és boldog vagyok akkor az agyam azt diktálja hogy ,,álljon meg a menet “ ne légy boldog mert neked ezért meg azért kell aggódnod ..Már nagyon elegem van ebből az állapotból szeretnék végre megszabadulni a sok stressztől a sok aggódástól mert legbelül én is tudom hogy olyan dolgok miatt aggódom amelyekért nem kellene viszont valamiért nem tudom megállni hogy ne kattogjon az agyam folyamatosan. Valaki Magára ismert? Mit tudnátok ajánlani ami segít? Meditálást évek óta próbálgatom de nem segít és nem is tudok koncentrálni a légzésemre mert folyamatosan valami eszembe jut amiért aggódnom kellene. Esetleg könyveket? Ha igen milyen könyveket ajánlatok? Videók ? tehát bármire nyitott vagyok ami segít nekem megváltoztatni a gondolkodásomat és a sok negatív érzelmet pozítivra cserélni

2022. aug. 2. 17:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Önfejlesztéssel****
2022. aug. 2. 17:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Jézus érintette az aggódás témát tanításában:


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


A buddhizmussal ellentétben, a kereszténységben, Jézus tanításai szerint Isten személyes, felvehető Vele a kapcsolat, és, mint fenti tanításból látjuk, gondviselő. Semmin nem kell aggódnia, aki hitre jut.


Tudom, ez nem a klasszikus "pszichoterápiás" megoldás az aggódásod kikezelésre, így vannak akik, nem vevők rá. Pedig hatékony.

Engem épp az aggódás, és kitartani nem tudás vitt a gödör aljára, ahonnan a gondviselés felismerése után jöttem ki.

2022. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!