Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt ADHD-sek! Tudtok...

Felnőtt ADHD-sek! Tudtok tanácsot adni, hogy csináljak végig egy projektet?

Figyelt kérdés
A lelkesedésem és a figyelmem cserbenhagy, amint elkezdek valamit csinálni. Leginkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy orvosoltátok ezt?

2022. aug. 5. 03:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami beválik, ha részletes tervet készítek valamiről, és beleásom magam a témába, amennyire lehet. És rájöttem, hogy a legfontosabb kérdés a mikor :D

A fejemben kell lennie, hogy igen, holnap mit fogok tenni a dologért. Ki kell alakulnia egy szokásnak, mert különben azt is elfelejtem, hogy mit akartam csinálni igazából. Az, hogyha tényleg csinálom, és az elején gyakrabban, sokat segít akkor, hogyha nincs már később tervem (mert azt is elfelejtettem írni pl.). Jobban megmarad az agyamban, ha már egy párszor legalább nekiálltam.

Ami még hatásos, ha összekötöm a cselekvést valami olyan dologgal, amitől élvezetesebb lesz. Pl. a rendrakás. Normál esetben borzasztó nehezen vettem magam rá, hogy nekiálljak. Ugyanígy a főzéssel. Gondolkodtam, hogy mitől lehetnének izalmasabb ezek a tevékenységek, és kitaláltam, hogy berakok közben egy podcastet, ami érdekel, és félig arra koncentrálok. Ez annyit dobott az élményen, hogy később nemhogy óckodtam tőlük, hanem egyenesen vártam őket, hogy jajj de jó lesz, hallgathatom a podcastet, ha nekiállok rendet rakni, vagy főzni.

De a reggeli napindító kávé is valami hasonló nálam, ami a munka elkezdésében segít. Jobbá teszi a reggeli élményt. Munka közben, ha már túlzottan elkalandoztam, akkor kávét szoktam csinálni, mert segít visszaterelni a fókuszt a munkára. És tudom, hogyha megiszom a kis kávémat, utána a fontos teendők jönnek, és sokkal szívesebben kezdek bele, mert a kávé élvezetesebbé teszi.

Ha nincsenek ezek a párhuzamosan motiváló dolgok, akkor egyszerűen képtelen vagyok csinálni a dolgokat. Sokkal rosszabb, amikor a határidő közeledte "motivál", mert az egyáltalán nem élvezetes, hanem stresszes. Szóval a tanácsom az ez, hogy próbáld meg mindig a következő napra megtervezni, hogy foglalkozol az adott dologgal, és találj ki valami élvezetes dolgot mellé. :)

2022. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És még egy tipp, ami fontos, hogy ne kapkodj, ne akarj sietni, ha attól félsz, hogy nem fogsz időben végezni. Talán egy kivétel van, amikor tényleg az utolsó pillanatra hagytál valamit, és muszáj SOS befejezned.

Magamon azt vettem észre, hogy hajlamos vagyok a kapkodásra, és gyorsan le akarom tudni a feladatokat, ha sürget a határidő. De ez nem jó taktika, mert ettől csak még jobban megutálod az adott tevékenységet. Lehet, hogy csúszásban vagy, de próbálj meg nyugodt maradni, és a párhuzamosan motiváló tevékenységeidet ugyanúgy kiélvezni. :)

2022. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ugyan akkor veszem be a gyógyszert és az segít, hogy ne szana szét legyeneke a gondolataim. Igaz akkor is egyszerre csiálok több dolgot, de be is fejezem nagyrészt.
2022. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jutalmazd meg magad valahogyan azokért a dolgokért, amiket elvégeztél!
2022. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!