Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy gondolom, hogy valamily...

Ha úgy gondolom, hogy valamilyen mentális betegségben szenvedhetek, akkor hogyan juthatok el egy diagnózisig? Például állami pszichiáterhez szükséges beutaló? Sajnos nem tudok erről sokat.

Figyelt kérdés

Sokáig normálisnak gondoltam, ahogy érzek, viszont egy idő után már én is megkérdőjeleztem ezt. Az elmúlt egy évben próbáltam kideríteni hogy mi a "baj" velem, vagy tényleg mindenki ilyen. A kutatgatásaim alapján a tüneteim leginkább a (quiet) bpd tüneteivel és a major depresszióval egyeznek meg.(lehet, hogy high-functionating) Emellett a szorongás jellemzői is végigkísérték a gyerekkorom, ezért arra is gondolok, hogy esetleg generalizált szorongás is a képbe jöhet. A lényeg, hogy sok bennem a kérdés és kevés a válasz. Tudom, hogy ez az öndiagnosztizálás nem pontos és valid. Emiatt többször megfordult már a fejemben, hogy mi van ha csak színlelem vagy beképzelem. Néha azt hiszem, hogy csak hipohonder vagyok, és amúgy semmi bajom. Leginkább azért lenne nagy segítség eljutni egy pszichiáterhez, hogy ő szakértőként megmondja mi a szitu. Hiszen jelenleg elég nehezen élem meg, hogy nem tudom hogy ez mind valós amit megélek vagy csak simán el vagyok baszódva.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy állami pszichiáterhez hogyan juthatok el, aki aztán diagnózist állítana fel?(vagy elküldene a picsába hogy semmi bajom)


A válaszokat előre is köszönöm!

17/l



2022. aug. 5. 05:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Véletlen kimaradt, hogy pszichológusnál már jártam pár éve a szüleim jóvoltából evéssel kapcsolatos meg családi problémák miatt. Úgy érzem ő nem igazán tudott segíteni, csak emésztette fel a családi kasszát és talán vmi "erősebb" segítség kellene.
2022. aug. 5. 05:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A diagnózis olyan, hogy aztán meg szabadulni nem lehet tőle. Mivel a gyerekkor és a felnőttkor határán vagy, ilyenkor van egy természetes krízis az ember életében, mindenkiében, ez nem kóros. (érettségi, pályaválasztás, hormonok) Ki kellene zárni a szervi bajokat, emiatt a gyermekorvoshoz kellene menned elsőnek. Ő tovább tud utalni pszichiáterhez is.
2022. aug. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Például a mi környékünkön az állami pszichiáterhez nem kell beutaló (a felnőtt pszichiáterhez, a gyermek pszichiáterekkel nem tudom pontosan hogy működik, lehet oda mindenképp kell beutaló), viszont ha állami pszichológushoz akarsz menni, akkor oda a pszichiátertől kell beutaló. A mi környékünkön így működnek ezek, de tudom, hogy van, ahol a pszichiáterhez is kell beutaló, szóval szerintem a háziorvoshoz menj el kezdésként.
2022. aug. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kell beutaló. Telefonon érdeklődj ezzel kapcsolatban.


Nem értem, h miért vártál ezzel 2 évet. A diagnózisok sem olyanok, h vkire tökéletesen passzolnak a tünetek. Lehet, h ha 3 orvoshoz mész, 3 féle diagnízist ad.


Vagy egyet sem, mert nincs bajod.

2022. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balogh Zsozsó ***** válasza:
53%
Mire gondolsz azzal, hogy evési problémák? Kaptál gyógyszert ezekre?
2022. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!