Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogos vagyok? Bővebben lent

Drogos vagyok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Elég stresszes munkám van.

Vannak kifejezetten "durva" napok, hajtás, kapkodás, rohanás, de csináld jól.....

Este, 21:30 körül szoktam lámpát oltani.


20 óra körül beveszek egy 0,5 mg frontint.

21:15 körül egy másikat.

Viszont ritkán, heti egy-két alkalommal előfordul, hogy a másodikat egy sör mellett veszem be.


Így nyugodtan alszom, egyszer sem ébredek fel éjjel.

Másnap ébreszt a telefon 6-kor.


Tudom, vagy legalábbis sejtem, hogy ez nem kifejezetten helyes módszer.


Mielőtt kérdeznétek, a frontint nem orvos írta fel. Vagyis de, csak nem nekem, hanem ismerősömnek.



2022. aug. 5. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha már megfordul a fejedben akkor nincs minden rendben.
2022. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Mindig így kezdődik az ilyen fajta gyógyszereknél,tapasztalat.

Aztán egyre több kell majd. Eleinte csak kettő éjszakánként,majd 3,4. Végül oda jutsz,hogy úgy kapkodod be,mint a tic tac-ot.

Ezek a gyógyszerek mind függővé tesznek sajnos. Csak ideiglenesen oldják a tüneteket,mint az álmatlanság, vagy a depresszió.

Én a helyedben természetes gyógyírt keresnék. Altató teák, meditáció alvás előtt,mozgás. Bármi,csak ne a frontin.:)

2022. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
igen jó úton haladsz, hogy az legyél
2022. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Igen. A frontin egy szörnyű szer. Hagyd el teljesen, találj más módot az alváshoz.


Az alkohol szintén addiktív kábítószer. Illetve az alvást sem segíti, mert alkoholos állapotban nem jutsz el a mélyalvás szintig, tehát nem leszel kipihent.


Sport mozgást javaslom én is.

2022. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom ezt mióta csinálod de ha így folytatod pár éven belül súlyos memória problémáid lesznek. A volt párom is így kezdte. A vége az lett, hogy bevett 10 frontint ráivott egy üveg bort és még mindig nem tudott elaludni. (Komolyan nem tudom ilyen mennyiségtől hogy nem ájult el én tuti egy hétig aludtam volna) Mindent fel kellett írnia a telefonjába mert azt is elfeljtette mit kérdeztem tőle 1 perce. Étsd úgy, hogy elfelejtette ha színházba mentünk pedig 2 órával előtte direkt felhívtam, az összes talalkozóját mindent ha nem írta fel és nem jelzett a telefon. Elimdult otthonról és útköznen elfelejtette hova indult 32 évesen! Alkohol és nyugtató kombónál nincs pusztítóbb az agy számára. Legalább a sört ne idd rá. Javaslom Bérczei Róbert én meg az ének című könyvét. Ő is ezt tolta eleinte. Csúnya vége lett.
2022. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Drogos? Attól függ mit hívsz annak. Szigorúan véve a kávé is drog, vagy a gyógyszer, alkohol. Én drogosnak csak azt hívom aki tartósan kábítószert használ. Amit te csinálsz abban a következő problémákat látom. Én is szedtem hasonló gyógyszert, mint a frontin és le tudtam róla szokni, de nem egyszerű. Te teljesen az alvással kapcsolod össze, később nagyon nehéz lesz gyógyszer nélkül aludnod, szerintem ez nem szerencsés, mert később nagyon megszívod. Alkoholt én nem innék soha benzodiazepinre, veszélyes lehet.
2022. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Az adiktologiai osztályokon lassan több a nyugtató függő mint a drogos. Nagyon csúnya mellekhatásai lehetnek egy idő után. Alkoholt meg tilos inni rá. Nagybetűkkel benne van a betegtájékoztatóban. Csak ha agyhalott akarsz lenni akkor párosítsd a kettőt. A helyedben a sört elfelejteném és utána óvatosan csökkentve az adagot a nyugibogyókat is. A körömreszelő jó szolgálatot tehet amennyiben nem teszed félre a lereszelt adagot. Egy idő után nem fog hatni ez ennyiség ami így sem csekély. Határ a csillagos ég. :(
2022. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2022. aug. 5. 22:39
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy jártam ahogy a 2es leirta, egyre több kellett, nagy szenvedés volt leállni vele.
2022. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
73%

A munkahelyváltás nem opció? Ennek jó vége nem lesz.

Semmi pénzt nem ér meg, hogy feláldozd az egészséged.

2022. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!