Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy autizmus spektrum...

Lehet hogy autizmus spektrum zavarom van?

Figyelt kérdés

Elég régóta motoszkál bennem, hogy más vagyok mint az átlag. És miután egyre többet hallottam hogy valami nem okés velem el kezdtem utána nézni. Kimondott tüneteket nem találtam így le írom mik azok, ami miatt másnak érzem magam. Először is ami biztos hogy diszes vagyok. Diszlexia, diszgráfia és diszkalkulia is igazolva lett nálam enyhe mértékben amikhez enyhe figyelem zavart is meg állapítottak. A kommunikációm az addig tart míg ismerem a személyt. Ismeretlen emberekkel való kommunikáció nagyon nehezen megy. Telefonon keresztül már javul a dolog, viszont személyesen próbálom el kerülni. Ha valami miatt mégis a kezeim tördelem lefelé bámulok és ideges vagyok. Utálom a tömegeket, ha nagy a tömeg képes vagyok be pánikolni. Barátaim online vannak, személyesen sose sikerült barátságot kialakítani. Vannak fura dolgaim. Imádom a plüssöket és nem bírok egyet sem ki dobni, egy kanapén vannak szépen sorba rendezve. Igazából nem csak plüsst sok mindent gyűjtök, mert nem vagyok képes ki dobni. Szégyen sajnos, turom az orrom, tudom hogy undorító nem kéne még sem bírok le állni vele. Annyi, hogy csak akkor teszem ha egyedül vagyok. A beszédem számomra nem tűnik gyorsnak, másoknak viszont igen. Sokszor vissza kell kérdezniük mit is mondtam. Hiper érzékeny vagyok, ha rossz hangnemben szólnak hozzám, kapok egy kicsi szidást már folynak a könnyeim. Szeretet hiányos vagyok, még sem merek kezdeményezni. Néha érzem hogy tök jó lenne oda menni meg ölelni, de nem teszem. Van egy saját fantázia világom, amibe esténként képzelem bele magam elalvás előtt. Itt mindent meg merek tenni, oda merek menni beszélni valakivel, át ölelni valakit. Az adott nap vagy a következő napok eseményeit képzelem el úgy ahogy nem történt vagy biztos nem fog úgy történni.


Most így ennyi jutott szembe amit furcsának érzek, vagy mások tartanak annak.

Ezeken kívül édesanyám mesélte, hogy óvodába vissza kellett tartani, mert az óvoda pszichológus szerint valami nem stimmelt velem. Be raktak a szobámba én meg csak ültem a széken és meg sem mozdultam.


Előre is köszönöm, ha ezt valaki végig olvassa és tud segíteni.

23N



2022. aug. 5. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Igen. Egyértelmű,hogy skálán vagy,de ezzel semmi baj :)

Keress fel egy jó pszichológust, aki segít majd megállapítani pontosan milyen mértékben, és együtt többre juttok majd. Sok mindenben tudnak segíteni,csak meg kell találnod a megfelelő szakembert.

2022. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.


Sőt, szerintem ez az autizmus + ahdh kombó is lehet.


- rejection sensitive dysphoria

-maladaptive daydreaming

-figyelemzavar

-cserfesség, hadarás

2022. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Következő kihívás akkor, hogy el merjek menni az orvoshoz 😅
2022. aug. 6. 10:53
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Hasonló helyzetben vagyok én is, bár én már az időpontomra várok. Írhatok esetleg neked? Jó lenne beszélgetni valakivel erről. Szintén 23/N
2022. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

a leírásod alapján esélyes, szóval nem rossz ötlet jobban utánajárni.


diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, figyelemzavar - tudtommal ezek függetlenek az autizmustól, attól még persze ez is nehéz


amiket írtál kommunikációról (hadarás, kéztördelés, probléma a szemkontaktussal), szociális kapcsolatokról, gyűjtögetésről az beleillik a képbe, és mind a 3 kritikus területet le is fedi.


pluszban a fokozott érzékenység bizonyos ingerekre, szintén gyakori ASD esetén.

2022. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!