Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD-vel van értelme élni?

PTSD-vel van értelme élni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 05:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8. Nincs allergiamentes kutya mert tévesen írtam nem a szőrükre van az allergia hanem valamire ami a bőrükből jön. Mas sok fajtával próbálkoztam. A németjuhász, vizsla meg spániel a legrosszabb. A puli az elviselhetőbb. De ez kb gyógyszerrel 1 napot jelent nem együttélést.

Jó dumálni a terápiáról. Nem te vettél részt rajta és gőzöd sincs mi történt.

Szerintem amúgy azert lesz rosszabb. Egyrészt engem durvan lesajnáltak meg szörnyülködtek amitől még jobban megijedtem és még jobban sajnáltam magam. Masrészt mikor nagyon benne van az ember az átéltekben nem véletlen, hogy kitörölni próbál az agy részelteket védekezésül mert nem bírná el az ember. Erre a terápián pont ezt erőltetik. Szerintem ez elég hülyeség. Az elején sok embernek pont nagyon rosszat tesz ha fel kell idéznie a történteket. Később meg - legalállbis én - meg már nem látom ertelmét hogy beszéljek róla. Minek? Nem változik tőle semmi. Egyet tudok mondani ami nekem segített az elején. Egyrészt az, hogy egy trauma utan tök normális ha rosszul van valaki. Nem szabad ettől megijedni és adj időt magadnak hogy elgyászold feldolgozd a történteket. Idővel jobb lesz. A másik a logoterápia. Frankl dolgozta ki aki túlélte Auswitzot. Ő azt mondja mindrgy mi történik az emberrel. Bármilyen rossz dolog történjen a te döntésed hogyan reagálsz rá. Nekem ez elég sok erőt adott az elején.

2022. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Személytől, szakembertől, traumától, sokmindentől függ hogy mennyi idő után fog enyhülni, mivel mindenki más személyiség.


Popper: Praxis avagy angyalok a tű fokán, vagy a HVG Könyvek "A terapeuta esetei" sorozatból elolvashatsz könyveket.


A lepontozást egyébként köszönöm, továbbra is csak azt tudom írni, hogy ilyen szakember foglalkozik e traumákkal.

2022. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Elég sok Poppert hallgattam meg olvastam. Kár, hogy meghalt. Hozzá szívesen elmentem volna. De ő nem egy "átlag" pszichiáter volt. Olyan intelleltusa és tudása szerintem egy psuichologusnak vagy pszichiáternek nincs mint neki. ❤
2022. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

"Jó dumálni a terápiáról. Nem te vettél részt rajta és gőzöd sincs mi történt."

Senki sem rosszindulatúan javasolja a terápiát szerintem, lelkileg ez a gyógymódja (ha az illető érthető okokból nem tudja elengedni, feldolgozni), jó szakembert találni, aki segít.

A terápia dinamikája miatt sajnos van rosszabb időszak (pszichoterapeuta is tudja ezt), hiszen nagy problémát jelentő dolgokkal kell foglalkozni.

Popper is érzékelteti ezeket a dinamikákat a könyvében.

2022. aug. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Csak nem veszed figyelembe, hogy aki itt kér segítséget az az olvasók tapasztalataira kíváncsi. Az, a válasz, hogy menj terápiára ez esetben egy lepattintás mert mindenki tudja magától is, hogy komolyabb lelki problémákkal pszichológus meg pszichiáter foglalkozik.
2022. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem lepattintás, ha a terápiával kapcsolatos említés ilyen "Jó dumálni a terápiáról. Nem te vettél részt rajta és gőzöd sincs mi történt." szöveget von maga után.

Mellesleg valamiért úgy gondolod, hogy nem őszintén, tiszta szívből akar jót és ad ilyen tanácsot, aki terápiát javasolt(?).

2022. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tidzta szívből jót akar valaki? :D jézus krisztust már keresztre feszítették. Ne viccelődjünk már.
2022. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!