Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha a pszichiátrián diagnos...

Hogyha a pszichiátrián diagnosztizálták az Asperger szindrómát, de az Országos Autista szövetség nem akkor nem vagyok aspergeres?

Figyelt kérdés

Rengeteg tünetem van.

- Jellegzetes kézrázás

- Mások szemszögéből: táncolok

- Nem megfelelő szemkontaktus

- Minden ingert manuálisan dolgozok fel

- Néha van mikor beragad valami mondat vagy hang a fejembe és vagy 500x elismétlem ahhoz, hogy megnyugodjon a pszchiém, holott semmi értelme

- Ha valamire nincs forgatókönyvem, könnyen bepánikolok

- Konkrétan mindent szó szerint veszek, ha mondanak egy viccet én vagyok az utolsó akinek leesik mi van.

- Ha adnak nekem valami feladatot, akkor tűpontosan kell megmondaniuk mikor mit és hogy csináljak, különben előfordul hogy bepánikolok, ha nincs infó mit kell tennem

- Az ASMR megnyugtat, néha elaltat.

- Amikor kitöltök valami ASD tesztet, mindig bőven a határérték felett van a pontszámom.

- Nagyon szófogadó vagyok, minden évben kitűnö volt a magatartásom és 4 -es a szorgalmam az iskolában.

- És nem nagyon értem miért van az, hogy valaki csak úgy hozzászól a másikhoz de nem is akar tőle semmit aztán mindenki nevet.

- Valamint a szociális helyzetekben teljes mértékig elhasalok. Fogalmam sincs mit kell ott csinálnom.

- Sajátos nevelési igényű tanuló vagyok


Gondoltam, igényelek egy AÖSZ kártyát, hivatkozva a pszichiátriai papíromra. De az nem célirányosan ezt vizsgálta, csak megemlítette hogy kimagaslóan magasan van az AQ pontszámom. (32 a határérték, nekem 46 volt).


...


Ennek már kb 3 hete, de nem jött semmilyen válasz. Utána néztem tüzetesebben, azt írták valahol, hogy csak célirányú diagnózisra adnak aösz kártyát. Ahhoz viszont 6 hónapra korházba kéne feküdnöm. Ezt viszont nem szeretném bevállalni, csak az ingyenes tömegközlekedést szerettem volna igénybe venni, ha már autizmus spektrumzavarosoknak ez elvileg jár.



A válaszokat előre is köszönöm!


2022. aug. 6. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem célirányú diagnózisom van, és arra sem jár ingyen tömegközlekedés, csak bizonyos fokú fogyatékosság esetén adják meg. Szóval ha csak amiatt kellene a kártya, nem érdemes foglalkozni vele.
2022. aug. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ! :)
2022. aug. 7. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

autizmus diagnózist (F84.x kód) pszichiáter állíthat ki, nem feltétlenül kell kórházba befeküdni hozzá, pl. nekem elég volt hozzá 4 konzultáció


azonban ahogy az 1-es válaszoló megjegyezte, ez magában még nem sok mindenre jogosít fel.

utazási kedvezményt tudtommal akkor lehet igényelni ha az autonómiateszt alapján az autizmus spektrumzavarban való érintettség mértéke legalább középsúlyos.

2022. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!