Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy régen hozott rossz döntést...

Egy régen hozott rossz döntést mai napig nem tudok megemészteni, pszichológus helyre tudna hozni?

Figyelt kérdés

Sajnos évek óta halasztom, hogy pszichológushoz menjek, mert valamiért félek az egész procedúrától de úgy érzem muszáj lesz.

9 éve hoztam egy rossz döntést ami nagyon hatással lett a mostani életemre, azóta próbáltam helyrehozni de sajnos nem tudtam így ez a rossz döntés azóta szinte minden nap eszembe jut és sokszor sírok miatta, depressziós leszek tőle.

Egy kis szikra valamiért még mindig azt akarja hogy ne engedjem el és úgy álcázzam a valóságot, hogy azt gondoljam évek múlva lehet lenne még ott esélyem de sajnos a valóság máshogy bizonygattja, nincs több esélyem.

A múltat nem tudom helyrehozni, ezért állandóan előjön a mi lett volna ha kérdés és álladóan azon képzelgek, hogy milyen lenne ha akkor jó döntést hozok. Tudom hogy az lett volna a jó mivel azóta csak rossz lett minden és akkor kicsit megtapasztaltam a dolgot és simán ment volna minden a maga útján.

A "jövőt" sikerült valahogy helyrehoznom de az a múltbeli döntés szinte megemészt ha jó jelzőt használok.

Munka ajánlat volt amúgy, simán felvettek volna de hezitáltam a körülmények miatt s nem kezdtem el, és szinte minden nap azon gondolkozok milyen lett volna ha akkor elkezdtem volna ott dolgozni és azóta is az lenne a munkahelyem, teljesen más lett volna az életem jobb értelemben, mert nagyon kötődik hozzám és a sulimhoz is.

Jó lehet a valóságban más lenne és ennyi éven át meggondotam magam, bármi közbe jöhetett de ott van a mi lett volna ha nem.

Persze azóta már nem hezitálnék a nehézségeken hanem elkezdtem volna gond nélkül de akkor látszott is hogy tapasztalatlan voltam meg túl fiatal de olyan jó lett volna ha máshogy alakult volna minden...

Csak nem tudom megérteni, miért nem tudom elegedni, hisz változtani nem tudok már rajta de ennyi éven át kísértjen...vannak napok amikor persze nem jut eszembe, más lefoglal de nagyrészt sokszor előjön.

Azért is ilyen sok éve tart mert voltak időszakok amikor mással foglalkoztam, suli, más munka meg egyebek de pontosan tényleg ennyi éve az eszemben van.

Pszichológus vajon helyre tudna hozni belőle, ha ilyen sok éve is tart a dolog?

Teljesen nem akarom elengedni, hisz sok emlékem kötődik a helyhez suli miatt de a rossz döntést akarom elengedni hogy ne szenvedjek miatta állandóan és ne csak az jusson eszembe a helyről.

A rossz még az hogy bizonyos zenék is előhozzák az ottani emlékeket pedig azokat nem is ott hallgattam csak a hangulata adja az emlékeket és hiába jók az emlékek ha utána eszembe jut a döntésem...

Más rossz döntést érdekes simán elengedtem, vagy eszembe se jut csak ez az egyetlen olyan ami ennyire ragaszkodik hozzám.



2022. aug. 7. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Gyere vissza a jelenbe. Ami elmúlt, azon változtatni nem tudsz, ami lesz, azt viszont pont a most hozott döntéseiddel befolyásolod.
2022. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A múlt elmúlt

DE Most is tudsz változtatni.

2022. aug. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ket dolgot szeretnek hozzatenni:

Nemregiben hallottam azt a mondast, hogy nincs jo vagy rossz dontes, hanem a donteseid kovetkezmenyeit kell vallalnod. Nekem sokat segit ez, maskepp nezek a dontesi helyzetekre.

A masik: regen nekem is voltak olyan gondolataim, hogy rossz donteseket hoztam azzal, hogy nagyon ragaszkodtam a sajat erdeklodesi teruletemhez. A munkam es az abban valo elorelepes sokkal nehezebb lett, mas kozvetlen munkatarsaim lettek. Visszatekintve azonban azt latom, hogy jo volt ez: sokat kuzdottem egyedul, es magamnak koszonhetem azt, ahol most vagyok. Es vegig azzal foglalkozhattam, ami engem erdekelt. Azt latom, hogy valamiert mindig minden ugy van, ahogy :)

Te is dontottel valahogy. Akkoriban ugy lattad helyesnek, az akkori fejeddel ezt gondoltad. Ezert kar ostorozni magad. A mai fejeddel maskepp dontenel? Semmi gond, ez egy tapasztalat, es a kovetkezo dontesnel batrabb leszel.

Amugy ha nagyon nem tudsz ettol szabadulni, probald ki a pszichologust. Egy krizis feldolgozasa miatt en is jartam egyhez, az egyik legjobb dolog volt az eletemben, sok mindent helyre rakott.

2022. aug. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ajánlom Eva Eger: Döntés és Ajándék c könyveit, és youtube viddeókat, ha tudsz angolul, úgy több van. és a sématerápiát, keress szakembert hozzá.

Menni fog!

2022. szept. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!