Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a gyógyszerem...

Szerintetek a gyógyszerem miatt hízok és amiatt nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Kényszerbeteg vagyok sajnos. Fevarint szedek, este 150 mg-ot. Azóta sokkal jobban vagyok, már másfél éve szedem. Viszont azóta híztam 93 kg-ról 100 kg-ra. Sokszor gyengének, fáradtnak érzem magam, meg kedvetlen, lusta vagyok. Főleg, ha nem sportolok. A helyzet az, hogy miután elkezdtem gyógyszert szedni nem nagyon mozogtam. Előtte heti 3 futás megvolt. És igaz, hogy a gyógyszerszedés előtt is híztam pár kilót, mert egyetem után volt egy lustább időszakom és munka mellett kezdetben nem volt kedvem futni. Aztán volt egy időszak, hogy ismét mozogtam sokat, viszont akkor épp munkanélküli voltam és éjszaka is volt, hogy ettem. Ekkor vettem észre, hogy 93 kg vagyok. Majd sikerült munkát találnom és a futást is nagyjából megtartottam és a súlyom is. Ezt követően jött a gyógyszer. Kezdetben elég keveset mozogtam, mert a futást én arra is használtam, hogy jó feszültségoldó, de most már a gyógyszer miatt a feszültségem a gyógyszertől is megoldódik. És akkor hónapokig keveset futottam, de még mostanáig is nem annyit, mint a gyógyszer előtt, de kb. ugyanúgy eszek, mint előtte. Attól híztam meg, mert kevesebbet mozgok vagy a gyógyszertől? A pszichiáterem szerint a gyógyszerben van hisztamin, ami lassíthatja az anyagcserét. Ugyanakkor, ha lassulna az anyagcserém, akkor a WC szokásaim is módosulnának nem? Azt pedig nem tapasztalom, hogy ritkábban kell wc-re mennem. Viszont már második hete növeltem és háromszor megyek futni, meg tudatosabban táplálkozok, de az éhezést én nem bírom. És hát hetente egyszer szoktam szombatonként mérni magam és 1. héten 99,3 kg, második héten 99,5 kg voltam. Még 20 dekával feljebb is ment, azért vagyok csalódott. Az a baj, hogy a pszichiáterek ártanak probléma is időnként megtalál engem és nem csak kényszerbeteg vagyok, hanem dühkitöréseim is vannak rendszeresen, ha nem szedek gyógyszert, ami nagyon kellemetlen. Legutóbb például meg akartak verni azért, mert örjöngtem. Utána mindig megbánom, hogy örjöngtem, de gyógyszer előtt ez sokkal rosszabb és sokszor napi szintű volt. De sokszor most is pl. azon gondolkodok, hogy üvöltözve mondom meg a pszichiáternek a magamét, hogy miért mérgez engem? Aggódok amiatt is, hogy hízok és az egészségemmel gond lehet így. Szerintetek azért híztam, mert kevesebbet mozogtam, mint korábban vagy a gyógyszertől ez alapján?

2022. aug. 10. 14:36
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Illetve amióta meghíztam nehezebben megy a futás is. Lassabb vagyok. Többet kell megállnom. Sokkal nehezebb elindulnom futni. Lehet ez is demotivál. Miután futottam tök jó, de a futás első fele szinte mindig nehéz már.
2022. aug. 10. 14:40
 2/24 anonim ***** válasza:

Ha sportol az ember tobb az energiaja ez teny. Amikor nem sportoltal nem hiaba voltal faradekonyabb

Ez nekem is ismeros


Illetve ez a par kg azert is feljohetett mert ha pl 2500 haloria a szuksegleted es te annyit is ettel minden nap de a futassal elegettel 500 kaloriat akkor lehet meg fogytal is vagy pont jo volt

De mivel nen futottal nem egett kaloria

Azt erzed ugyan annyit eszel, bar az is szamit mit eszel

Igy meg tobblet kaloriad lett es azert hiztal

2022. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Akkor a gyógyszer önmagában nem okozhat szerintetek elhízást? Hanem, hogy kevesebbet mozogtam? Én is elsősorban erre gondoltam, de olyan sok pszichiáter ellenes vélemény van, hogy sokszor nagyon dühös vagyok a pszichiáterekre. Főleg, hogy az enyém azt mondta, hogy valószínűleg életem végéig szednem kell a gyógyszert. Honnan tudja ezt előre? Mondjuk az tény, hogy sokkal jobban vagyok, meg sokkal jobban alszok.
2022. aug. 10. 14:57
 4/24 anonim ***** válasza:
Pszichiatriai dolgokban nincs tapasztalatom de szerintem ha a gyogyszertol hiznal sokkal tobbet hiztal volna ez ido alatt
2022. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hány centi vagy, hány kiló, mennyire vagy izmos/zsíros, és mit eszel egy átlagos napon?
2022. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
180 cm vagyok 99 és 100 kg között ingadozok. 25 éves vagyok és férfi. Nem igazán vagyok izmos. Amióta meghíztam látszik azért, hogy hasam van, ha félmeztelen vagyok. Ruhában kevésbé. Változó mit eszek. Szeretem a pizzát, általában hetente pizzázok, bár most a nagy melegben nem kívántam annyira, szóval nyáron nem hetente ettem. Szeretem az olasz ételeket, tésztákat. Reggelire szendvics vagy péksütemény. Az üdítőket is szeretem. De a gyümölcsöket is, de inkább a nyári gyümölcsöket. Édességeket is szeretem. Palacsinta, csoki. Lángos. Fagyi. De egy ideje igyekszem ezeket tudatosabban fogyasztani. Átlagos nap mondjuk munkahelyen úgy néz ki, hogy aznap, ha futok este, akkor reggel péksütemény, ebéd mondjuk gyümölcsleves, rántott hús. Uzsonnára egy zsemle szendvics. Majd este futás. De futás után este kilenc fele csak gyümölcsöt szoktam enni (barack, dinnye, szilva stb.) meg iszok egy kis üditőt. Ha nem futok hétköznap, akkor egy átlagos nap reggel szendvics, délben húsleves mondjuk meg vadas tésztával, este pedig megeszem, amit anyukám főzött otthon. (Pl.: almáspite, mákos tészta, milánói)
2022. aug. 10. 15:11
 7/24 anonim ***** válasza:

A gyorskajat kene nagyon lecsokkenteni es a peksutemenyek is nagyon hizlalnak

Edessegeket is csokkenteni


De ez a suly normalis egyebkent csak at kene alakitanod izomma edzessel

A futas nem a legjobb ilyen sullyal

Inkabb edzz

Cukros uditok helyett igyal inkabb izes vizetek ami kaloria mentes

Szendvicsnel valassz barna kenyeret/zsomlet

Ha ezeket betartod mar tuti fogyni fogsz

2022. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy szeretek futni. A konditerem meg sose jött be. Próbáltam többször. Mert különösebben arra nem vágyok, hogy izmos legyek, csak szeretnék egy viszonylag normális súlyt tartani.
2022. aug. 10. 15:16
 9/24 anonim ***** válasza:

Jaj ertem

Viszont akkor vegez olyan gyakorlatokat a futas mellett ami pl segit a fogyasban

2022. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a sportolás abbahagyása miatt híztál. Antidepikre nem jellemző annyira az anyagcsere lassítás.


Antipszichókra viszont igen.


Régen gyógyyter nélkül 52 kg voltam (175 cm), ezért tápszert is ittam, hogy hízzak, vagy legalább ne fogyjak.


2 év alatt 22 kg-ot híztam antipszichótól és pregabalintól. Ezek az anyagcserét is lassítják, Este beveszem, 1 óra múlva farkaséhes vagyok. Retard. Másnap is fokozza az étvágyam. Régen is szedtem. Akkor is híztam kb 20 kilót. Magától ment le, amikor elvették a gyógyszert.


Most hiába diétázok, nem fogyok.


Nem eszek kenyeret, tésztát, rizst, krumplit. Nem iszok cukros üdítőt. Édességet ritkán. Heti 1-2x fagyit.


Zöldséget eszek nyersen, párolva vagy főzelék formájában. Főtt csirkehúst, ritkábban sültet. Főtt tojást, túrót. Sajtot ritkán, keveset.


Reggelire natúr joghurtot, zabpehellyel.

2022. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!