Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek milyen mentális...

Ezek a tünetek milyen mentális betegségre utalnak,és mit tudnék tenni,ha nincs pénzem pszichológusra?22/L

Figyelt kérdés

Kezdődött 15 évesen egy eveszavarral.Anorexias lettem,utána bulimias,és orthorexias.Evekig gyűlöltem magam és hiába edzettem,ettem rendesen az egész akkor javult,amikor végre sínre került az életem.

Lettek barátaim

Aztán mindent elvesztettem

Megint eveszavar,amit már szorongás kísért

A szorongások pedig panikrohamokba mentek át

Depressziós idoszakjaim is rengeteg volt

Volt,hogy annyira vert a szívem,annyira feszült voltam hogy nem mertem utcára menni az emberek közé

Félek attól,amit gondolnak.

De emellett iszonyat pörgős lány vagyok,aki ha nem éli ki magát,akkor magába roskad,és jön a depresszio.

Ilyenkor képes vagyok hülyeséget csinálni.Olyan dolgot,ami pillanatnyilag örömet okoz,de utána megbanom.Teszem azt olyan ember karjaiba futok,aki csak kihasznál.,mert úgy érzem senkim nincs,akinek valóban fontos.lennek.

Minden egyszerre szakad rám,motivalatlan vagyok,nagyon könnyen ideges leszek.

Sőt,gyakran kapok dührohamot.

Akkor magamat karmolom

Gyűlölöm magam amiért az vagyok aki

A külsom,a tukorkepem,a belsom egyaránt.

Hogy sokan bántottak,hogy hagytam hogy a lelkembe gazoljanak és van hogy hagyom újra mert annyira.maganyos vagyok hogy félek hogy valami hülyesêget fogok csinálni.

Remeg a kezem,nem merek rá nézni az emberekhez és félek hogy beszólnak az utcán.

Egyszer teljesen kiborultam és egy idősebb csávó meg akart verni mert beszóltam neki azért,mert nem engedett be a kórházba a skrizofren testveremhez

Úgy érzem hogy talpra kéne álljak

Sulizok,dolgozok

De a munkahelyeket gyűlölöm,az iskola nem motivál nem tanulunk,a szak amit akartam már nem is érdekel.

Édesanyám nem ert,O lenne nekemmvsak.

Fittyet hány rám

Csak a 35 éves battyammal törődik aki skrizofren

Nem szedi a gyógyszert ezért házat bérel neki,és eltartja

Tudom ez nem ide tartozik nem is tudom miért írtam le csak kurvára fáj hogy ennyire egyedül vagyok,hogy mindig hulyeseget csinálok hogy ne érezzem belül ezt a fájdalmat,ezt a szorongást depressziót és onutalatot.

Nem tudom mit.tegyek

Kértem időpontot a pszichiáterhez.mert tűrhetetlen az állapot amit érzek.

Mi a bajom,miért kell hogy ennyire elbaszoft legyen az egész?


2022. aug. 11. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet a pszichiáter.

Hátha.


Őszintén szólva, ez elég húzós eset.

Nem akarok profinak tűnni, mert egyfelől nem vagyok az, másfelől meg ehhez keveset írtál, de én gyerekkori poszttraumás stressz szindrómára gondolok.

Simán lehetett a bátyád például, akinek vagy a betegségéből adódó furcsa viselkedése traumatizált, vagy csak a családodnak a tesódra adott válasza.

Az is érdekes, hogy apukádról nem írtál semmit.


Bízz a pszichiáterben, hátha.

Ha meg nem segít, akkor motiváljon a munkára, hogy azért pénzt lehet szerezni, amiből lehet pszichológushoz menni.

De az esetedben ez nem pár alkalom lesz, hanem mondjuk 1 év.


Amit tudsz addig csinálni, hogy megpróbálsz megbékélni önmagaddal.

Lehet, hogy szeretnél más lenni, vagy másmilyen, de nem vagy. Ilyen vagy. Ne küzdj ellene, fogadd el. Próbálj kibékülni magaddal. Mert muszáj. Ez van. Bocsáss meg magadnak a rengeteg sérelemért, amit okozott neked és amit hagyott, hogy okozzanak neked.

Bocsásd meg, és engedd el.

Békülj ki magaddal. Ami megtörtént, az a múlt. Azt kell kitalálni, hogy milyen jövőt csinálsz.

2022. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Apa elhagyoft 5 éves koromban mert kurv*zott.

Anyának van egy alkoholista férje.

Ennyi a szitu.

2022. aug. 11. 21:41
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Batyam anno sokat bántott lelkileg.

Talán az is feldolgozatlan.

Aztán volt kapcsolatom egy narcisztikussal,amit most sem tudtam lezárni.Csak o van nekem

A volt párom akit mai napig szeretek elhagyott a problémáim miatt 2 év után.

Szval nem tudom,talán ez így mind együtt..

Bízok benne hogy jobb lesz.

Legalább gyógyszert adjon,hogy dolgozni tudjak.

2022. aug. 11. 21:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez is lehet az ok. Talán azért ragaszkodsz görcsösen a vékony, csinos testalkathoz, mert láttad, hogy apukád egy vékony, csinos testalkatú nőért hagyta el anyukádat, a testvéreset és téged.
2022. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Anya is vékony volt,tehát nem ez volt a probléma.

És én se voltam kövér,tehát a megfelelesi kényszerem csak úgy jött.

Néha napján jól érzem magam a bőrömben,néha nem.

Ha rendbe van az életem mindig rendben érzem magam a testemmel kapcsolatban is.

De annyi minden Sz*R benne,hogy egyszerűen nem tudom hogy érezzem jól magam nem mellesleg úgy,hogy a szorongás olyan mértékben felerősödött,hogy az utcán rosszul leszek,nem kapok levegőt de egyszerre nagyon porgok is és csak az jár a fejemben hogy ahhoz hogy megnyugodjak őrültséget kell csináljak.

2022. aug. 11. 21:49
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom,annyira összetett az egész.

Jön hozzá pár kényszer tevékenység,ez már túl sok.

És ha elmondom bárkinek annyit kapok,hogy hát mindenkinek van valami baja.

Vagy csak kontrázzák

Értem,és tudom hogy más is küzd valamivel,de en másokhoz mindig úgy allok,hogy ha problémája van azzal torodok és nem kontrazok rá.

Szeretek másoknak segíteni,és hamar megerzem,hogy kinek milyen lelki baja van,talán azért is,mert nagyon érzékeny ember vagyok,mindenre is

2022. aug. 11. 21:51
 7/13 anonim válasza:
Én is nagyon sokszor éreztem egyedül magam. Engem is elhagyott az apukám. Nálam nem volt ennyire durva, viszont ha hiszed ha nem mindig van legalább 1 ember, aki szeret téged. Ha esetleg segítségre van szükséged és nem kereshetsz fel orvost, akkor szerintem kezdetben az egy nagyon jó ötlet ha névtelenül leírod azt, hogy mi bánt. Én kezdetben egy napló vezetést ajánlanék. Szerintem az sokat segítene. Kitartást.
2022. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia!


Nem olvastam az előttem szólókat, de én a Pszichiátert ajánlom :)


Ő ír fel gyógyszert, valamilyen antidepit. Aki azt mondja ne szedj gyógyszert arra ne hallgass! évek óta tartó testi tünetekre gyógyszer kell, és pszichológiai segítség. Készülj rá, hogy ez egy több éves menet. Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor mindenképp magánorvosokat keress, de legalább a pszichológus legyen magán... és ott is meg kell találni a megfelelőt... van aki a saját elképzelései, és véleménye szeriont fog vezetni, és mindenképp fontos, hogy a szakember objektív legyen! Ha a gyógyszer nem jó ne add fel, mert meg kell keresni a számodre megfelelőt!

2022. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Borderline zavar, C-PTSD. Ezek talaján alakul ki az evészavar, szorongás, depi.
2022. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9es! ha ezeket a tüneteket elmondom a doktornőnek,tud rá adni gyógyszert?Múlrkoiban jártam nála,de pár tünetről nem esett szó,így a hangulatzavarra,és depire,illetve szorongásra kaptam sertralinet.Alvászavart okozott,ezért abba hagytam,azóta nem mentem vissza.Talán ezek függvényében más gyógyszer fog kelleni ?
2022. aug. 12. 11:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!