Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyek azok a mentális betegsé...

Melyek azok a mentális betegségek, amelyek csak teszt után diagnosztizálhatók, és melyek azok, amelyekhez nem kell?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 22:00
 1/8 Psycho ***** válasza:
32%

Én úgy gondolom, MINDEN mentális betegség diagnosztizálásához kell valamilyen vizsgálat. Ha a szakember "ránézésre" diagnosztizál, akkor az nem szakember.

Hogy az a vizsgálat klasszikusan vett teszt-e, vagy valamilyen más vizsgálati módszer, az persze más kérdés.

Hasonló ez, mintha az ortopédus telefonon keresztül mondaná meg, hogy mi történt a lábaddal egy baleset után. Joggal lenne kétség benned.

Bízom benne, tudtam segíteni! 😊

2022. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem említetted, hogy milyen módokon vizsgálható egy mentális probléma, miket tudnak alkalmazni? Azért kérdezem, mert nem olyan mint egy vérvétel vagy a szív meghallgatása
2022. aug. 11. 22:29
 3/8 Psycho ***** válasza:
64%

Hogy pszichiáter milyen módszerekkel diagnosztizál, azt bevallom őszintén, nem tudom 100%-ig biztosra megmondani, mert nem az a szakmám. Feltételezem alapos kikérdezéssel, interjúval (az is egyfajta módszernek tekinthető).


A klinikai szakpszichológusok használhatnak papír-ceruza alapú, önbevallásos személyiségtesztet, esetleg projektív tesztet (klasszikus a Rorschach, avagy tintapaca teszt), netán rajztesztet, mentális állapot felmérésére irányuló tesztet, akár még valamilyen műszeres mérést is. Elég széleskörű az eszköztár.

2022. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tüneteim alapján egyértelmű volt, ami nem az, azt teszt sem tenné egyértelművé.


Sématerápiához csináltam tesztet orvosommal.


Terápiám is van, az orvosom tartja, így jól ismeri a tüneteim, gondjaim stb.


A régi orvosom tünetek alapján diagnosztizált.

2022. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Psycho ***** válasza:
63%

#1 és #3 vagyok: azt még elfelejtettem, hogy természetesen a szakember szaktudása is legalább ugyanolyan, sőt, tán még fontosabb kelléke a diagnosztizálási folyamatnak.

Nem véletlen, hogy a pszichológiai teszteket csak és kizárólag szakember értelmezheti.

2022. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem generalizált szorongást 10 perc beszélgetés után adta a doki, személyiségzavart meg 4 óra után hozta fel a szakpszichológus, meg kérdőívet értékel még, nem tudom mi lesz még, de gyanítom nem csak ennyi. Van amit szerintem könnyen ad a doki, legalábbis errefelé...nyilván nem ez lenne a korrekt, de nálam nem csesztek el semmit ezzel sem. Kaptam gyógyszert és az használ, nem a diagnózis. De nekem nem volt nagyon egyedi esetem, elég gyakoriak a szorongásos zavarok.
2022. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármit lehet teszt nélkül diagnosztizálni.
2022. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármit lehet teszt nélkül is diagnosztizálni.
2022. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!