Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan dühös vagyok....

Folyamatosan dühös vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mostanában folyamatosan dühös vagyok. Nem tudom, hogy miért. Sokszor oka sincs, de ha esetleg van, akkor is olyan, hogy valaki esetleg hülyeséget kérdezett, kimondta az egyértelműt, ehhez hasonló piti dolgok stb. Eleinte nem is nagyon vettem észre. Amikor valaki véleménye nem egyezett az enyémmel sokszor agresszíven, támadóan válaszoltam. Ennek esetleg az is lehet az oka, hogy folyamatosan emberek vesznek körbe. Régebben társasági ember voltam. Szerettem nézni, ahogyan az emberek kifejezik önmagukat, viszont mostmár inkább csak irritál az egész. Kerülöm a tömeget és csak vészhelyzetekbe megyek ki otthonról. Ezeket a dolgokat kiskori traumához sem bírnám hozzákötni, emellett azok nem voltak szerintem igazi traumák, mivel sosem fektettem rá hangsúlyt+nem viselt meg. A lakótársaim nemrég beállítottak egy gyógynövényes nyugtatóhatású gyógyszerrel. Azzal az okkal, hogy nem bírják tovább ezt, ami történik velem. Nem értik,hogy mi történik. De igazából én sem. Néha elfelejtem, hogy miért voltam dühös és, hogy dühös voltam. Ez egy kicsikét ilyesztően hat. Egyébkent a dühömet megpróbálatm levezetni edzéssel, olvasással, majd jöttek a tárgyak és önmagam. Ez sem segített. Ráadásul nem tudok aludni, sokszor érzem azt, hogy egy ember figyel engem, ami abszurd, mivel a panel legfelső szintjén élek. Általában ezért szoktam mindig letakarni a telefonomon lévő kamerát is. Megutáltam önmagam. A belsőm olyan, mint egy kivirágzott virág helyére nőtt gaz. Nem tudom, hogyan tudnám kigyomlálni a gazt, ami ezesetben a dühöm. Ráadásul ha esetleg valaki negatív kommentet fűz hozzám, bántani akar. Akkor valamiért elkezdek nevetni. Ne értsétek félre nem vagyok őrült. Megbánt a szava, viszont röhögök rajta. És nem bírom abba hagyni. De ez a röhögéses reakció már egészen ált. Iskolából fakad. Ez mitől van? Mit tegyek, hogy újra a régi lehessek? Hogy szüntessem meg a dühömet?

2022. aug. 11. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Én a helyedben szakemberekhez fordulnék, Kérdező. Pszichológushoz és pszichiáterhez. Az egyik gyógyszerekkel segít lecsillapodni, a másik rendbe teszi, "kigyomlálja" a lelkedet.
2022. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Egyedül sehogy. Pszichiátriai megbetegedéseket nem házilag akar orvosolni az ember. Ez egyrészt depresszió, másrészt szorongás. Ha van pénzed, pszichoterápia. Ha nincs, akkor állami, de az rosszabb. Majd ő megmondja, hogy annyira súlyos-e, hogy gyógyszer is kell. (Jó röhögést!) Valami esemény, illetve több is biztos történt, ami ezt kiváltotta. Mondjuk nem megfelelő munkahelyi vagy iskolai környezet, kudarcok.
2022. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Egy kérdést kell csak feltenned. Ez az állapot az életminőséged romlására megy-e? Ha igen, akkor bátran kérj segítséget az #1-es által felsorolt opciók valamelyikétől. Ja és ha már a környezeted ennyire észreveszi, az még egy plusz, hogy ideje egy szakemberhez fordulni. Úgyhogy örülj, lesz megoldás a jelenlegi szhar helyzetedre, csak meg kell tenni a kezdőlépéseket, onnantól meg már több lehetőséged lesz.
2022. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!