Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa, Escigen, Escitil ezek...

Scippa, Escigen, Escitil ezek mind egyforma gyógyszerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pánikbetegségemre Escigent szedek 1 nap másfèl szemet kell bevennem,pár hèttel ezelőtt mikor kiakartam válltani nem volt ez a gyógyszer igy a patikus helyettesítőnek Scippát adott ugyan ugy 10 mg-os mindkettő igy mondta hogy ezt is másfèllel szedjem mint az eredetit.

Tegnap előtt ez is elfogyott,felirattam megint a páromat küldtem a gyógyszertárba megint nem volt Escigen de most Scippa sem,igy egy teljesen ùj gyógyszert írt fel helyettesítőnek az Escitilt nem ismerem ezt a Scippát már szedtem régebben ha nem volt kèszleten a sajátom.

A kèrdèsem az hogy ez az új gyógyszer szintén 10mg-os ezt is másfèllel kène szednem? Mert nem nagyon merem igy hogy nem ismerem,lesz valami bajom ettol hogy egyszer ezt adjak helyettesítőnek egyszer meg a másikat? Vagy ez a 3 gyógyszer ugyan az?

Köszönöm ha segítesz


2022. aug. 13. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz a gyógyszer, hanem a hatóanyaga ugyanaz és ugyanannyi, míg a gyártó, a segédanyagok eltérhetnek. Adagolni ugyanúgy kell. Kérheted, hogy szerezzenek be Scippát vagy eleve jelölje az orvos a vényen, hogy csak azt adhatnak, ha ennyire zavar a márkanév. Ilyenkor pár nappal korábban érdemes megpróbálni kiváltani, mielőtt elfogy az előző, hogy legyen idő berendelni a patikába.
2022. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. aug. 13. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az Escitil és a Scippa felcserélhető, tehát ha Escitilt szoktál kapni, és nincs, Scippát adnak helyette. Csak a gyártó más, a hatóanyag és minden más ugyanaz.

Cipralex is, csak az teljes áras, nem támogatott.

2022. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Scippat kaptam volna, de mivel laktozerzekeny vagyok ezert Escitilt kaptam.
2023. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!