Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekrofóbiások! Nektek mi...

Nekrofóbiások! Nektek mi válik be ha temetésre mentek?

Figyelt kérdés

Hatalmas nagy nekrofóbiám van évek óta, és még sose voltam közeli rokonom temetésén,először túl pici voltam, majd nem halt meg egy idejig rokon. Márciusban voltam életemben először temetésen, a dédim temetésén, akivel nem nagyon tartottam a kapcsolatot, de már akkor is az ájulás kerülgetett annyira rosszul voltam. Nemrég meghalt a szeretett nagymamám, és a jövő héten lesz a temetés amire el kéne mennem mert nagyon szeretem a nagyimat. Mit csináljak hogy ne legyek rosszul?


16/L



2022. aug. 14. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a veszteséged, biztosan borzasztó érzés most. Szerintem az egy komolyabb téma és jóval hosszabb folyamat, ameddig valahogy kivesézed magadban, hogy miért van rád ilyen hatással a halál; és nem egy ilyen fórumon, ilyen rövid leírással fog ez menni. Bár nem ismerem az értékrended, de szerintem a mostani temetésre nem fontos elmenned. A halottakra nem feltétlenül kell önkínzással emlékeznünk, ehelyett rengeteg szép gesztust kitalálhatsz, amellyel megemlékezhetsz róla. Szerintem ha elfogadjuk, hogy nem illemből gyászolunk a rokonság kedvéért, hanem a saját érzéseink miatt, akkor nem lesz fontos a temetés, mint szertartás.
2022. aug. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Leginkább a halott látványától félek. Kiderült hogy Mama tudott erről a parázásomról, mert az égetést választotta. Azt meselték a rokonaim hogy azért tette hogy ne kapjak olyan nagy frászt a temetésén, ezért az esett le hogy muszáj elmennem ezek után. Kaptam kisebb rohamokat a búcsúztatón, de hála Istennek nem kellett mentőt hívni.

Kérdező voltam.

jan. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!