Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham ellen mit ajánlanátok?

Pánikroham ellen mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szoval roviden es tomoren kiskorom ota panikbeteg vagyok, rengetegszer van panikrohamom es szorongok, pszichologus nem segitett, anyukam szerint ki fogom noni amit nagyon remelek, de egyenlore annyi valtozas van, hogy ha erzem hogy jon, hirtelen elkezdek magamba beszelni vagy mas dolgokra koncentralok, elkezdek csinalni valamit vagy egy jo dologra gondolok, es akkor elmegy, de volt mar nem egyszer hogy meg igy se tudtam eluzni es nagyon sokaig is tartott. Ha esetleg hasonlo betegseggel kuzdotok, viszont tudtok uralkodni rajta, megkoszonnem ha tudnatok irni par tanacsot. 17/L

2022. aug. 15. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ehhez pszichológus kell, hiszen oka van! Nem csak úgy a semmiből jön, ez szorongás, önbizalomhiány. Anyád vaskosan benne van. Mért nem segített a pszichológus? Hányszor voltál? Szimpatikus volt? Ezt az e- könyvet vegyétek meg, praktikus technikák vannak benne, de ez nem helyettesíti a pszichológust. [link]
2022. aug. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pánikbetegséget NEM lehet kinőni. Sőt, csak súl,osabb lesz, ha nem kezelik. Gyógyszerek helyett inkább CBT (kognitív viselkedésterápia) kellene.
2022. aug. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha pánikolsz a pánikrohamtól akkor duplán rossz lesz. Helyette próbáld meg úgy felfogni, hogy most szar a kedvem, ez van, elmúlik, hogy nem olyan nagy dolog, és normális (végülis sok ember küzd vele), szóval hogy ne lásd komolyabbnak, mint ami, és nem merülj el benne.

Próbálj meg kifelé figyelni befelé helyett.

Igazából nem tudom, nekem is szokott néha lenni, és van hogy egy egész délutánomat elcseszi, vagy egy fél napig szarul érzem magam. De szerencsére már ritkábban van, mint egy éve volt. Szerintem a környezeted, meg az emberi kapcsolataid is befolyásolják. Pl én elköltöztem koliba, új környezet, új barátok, szabadság, közben anyámmal nem nagyon beszéltem, meg ritkán mentem haza, ez mindkettőnknek jót tett, most otthon vagyok, de sokkal kevesebbet veszekszünk, mint régebben. Ha neked is van ilyen személy az életedben akkor lehet jót tenne egy kis távolság tőle.

Meg most kezdek kísérletezni a meditációval (csak általános mentális egészség bigyó érdekében), szóval szerintem te is adhatnál neki egy próbát.

Kíváncsi vagyok, hogy az ölelés segítene-e, hogy elmúljon... Nem tudom, valószínűleg igen. Legalábbis szerettem ezt képzelni.

2022. aug. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pszichologus szimplan azert nem jott be mert nem ereztem komfortosnak hogy egy idegennel szemtol szembe elmeseljem eletem legnagyobb gondjait, nyilvan ok ezert vannak es erre vannak kepezve hogy figyeljenek a mentalis egeszsegre de en egyszeruen keptelen vagyok arra hogy megbeszeljem vele, sokkal kenyelmesebb egy baratnak/szulonek elmondani. illetve rengeteget segit az hogy ha akkor jon mikor van velem valaki, ugyanis ha beszel hozzam folyamatosan/eltereli a gondolataim azzal is eluzom magamtol a rohamot.
2022. aug. 15. 02:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig szokjál hozzá a gondolathoz, hogy ezt egy szakemberrel beszéled meg, a nőgyógyásznál is széttárja az ember a lábát, nem pedig egy barátja előtt, mert az nem tudja megoldani. Hányszor voltál a pszichológusnál? Nem volt kedves? Nem kell azonnal elmélyülni, de meg kell neki adni a bizalmat. Ha nem szimpatikus, akkor meg másikhoz kell menni.
2022. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!