Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Butaság ettől félni?

Butaság ettől félni?

Figyelt kérdés

Állandó szorongásban vagyok. Folyton attól tartok, hogy korán fogok meghalni. De a leginkább a ráktól félek.

Pl tegnap elaludtam videó nézés közben, aztán arra lettem figyelmes, hogy mellettem megy a telefonban a videó már 4 órája. Ilyenkor mindig megijedek.

A másik, hogy nem merek nagyon egészségtelenül táplálkozni, jobb napjaimon megengedem magamnak, de általában nem. Pl gyorskaját nem eszem meg.

És, ha látom, hogy valamelyik szerettem nem eszik túl egészségesen, esetleg sok kólát iszik akkor arról le akarom beszélni, hogy ne csinálja, de túl sok sikert nem érek el.

A másik, hogy negatív érzéseket sem igen merek érezni, haragudni valakire, azonnal meg akarok bocsátani mert félek, hogy a sok negatív érzelem rákot okoz.

Tudom, hogy ez nem egészséges…

És most már inkább attól félek, hogy pont a félelmem miatt lesz valami bajom. Butaság szerintetek?


2022. aug. 15. 04:41
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Igen, butaság és felesleges is.

Ha folyton erre gondolsz, akkor tényleg be fogod vonzani, ráadásul megkeseríted a napjaidat is.

Próbálj egészségesen élni, sportolni, találj valami hobbit ami kitölti a napjaidat. És persze járj el a szűrővizsgálatokra.Ha az van megírva akkor úgyis beteg leszel, pl. genetikai hajlam stb. De addig legalább élvezd az életet. Ha meg nem az van megírva, akkor meg feleslegesen ne rontsd el az életed aggódással. Ismerek 78 éves bácsit, egész életében dohányzott, szinte csak szalonnát evett, még mindig aktív. Ismerek 8 éves kisfiút, rákkal kezelik. Senki nem tudja előre, de bízni kell abban, hogy boldog és egészséges életet fogsz élni. Rajtad is múlik.

2022. aug. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Igyekszem, csak nehéz kiverni a fejemből az ilyen gondolatokat
2022. aug. 15. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:
42%
Mért nem mentél már rég el pszichológushoz ahelyett, hogy szenvedni hagyod magadat! Pontosan tudod, hogy az kell!
2022. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!