Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne reagáljak hirtelen,...

Hogyan ne reagáljak hirtelen, ne pánikoljak?

Figyelt kérdés

Egy eléggé pörgős helyen dolgozom, mikor benne vagyunk a legnagyobb munkában, kapkodok, gyorsan beszélek, és próbálok koncentrálni, de tudom, hogy nagyon feledékeny vagyok, ha van már vagy háromféle tennivaló egyszerre, és megkernek egy negyedikre, hirtelen reagálok, hogy várjon meg később, de sokaknak az jön le, hogy milyen bunkó stílusban beszélek. Nekem ez nem tűnik fel, nem üvöltözöm (szerintem, bár elég hangos a munkahelyem, nyilván próbálok érthetően, nem motyogva), nem karomkodom. Ráadásul nagyon rosszul viselem a zajt, a tömeget, a nyomást. Viszonylag sokat javultam az elmúlt években, korábban ez még rosszabb volt, de a mai napig megvan az érzés, hogy itt és most el akarok menekülni - úgy értem az adott szituációban. Régebben olyankor sírva fakadtam, ezt már tudom kontrollálni, de a műszakvezetőnek, duty managernel sokszor az jön le, hogy mekkora bunkó alak vagyok néha velük, néha a munkatársakkal, néha a vendégekkel. (Egyébként szeretem a munkámat)


Hogyan tudnám ezt a pánikolást oldani, meg hogy stresszes helyzetben ne csattanjak fel?

Illetve állítólag pofákat vágok egyes szituációban. Sajnos nem tudom faarccal lereagálni, ha valaki bunkó velem.


(Néha akkor is pánikolok, ha mondjuk tömeg van a buszon, és le akarok szállni. Vagy ha sokan vannak a boltban, az utcá. Attól, ha hozzám érnek idegenek vagy akár munkatársak.



2022. aug. 15. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Agorafobia. Olvass utana.
2022. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked jobb lenne egy nyugisabb munkahely és home office is. Gondolj bele érzékeny vagy, hamar elfáradsz és ebből jön az le másoknak hogy nem vagy kedves velük. Túl sok inger ér és talán ezt nem bírod kezelni.
2022. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem irodai munka, nincs belőle home office opció.
2022. aug. 17. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!